לפני כחודש הציבה עיריית רחובות רמזורים בפינת הרחובות דובנוב-ששת הימים, על גבול השכונות 'רחובות הצעירה', קריית משה ושכונת סלע. הצומת, שהתנועה בו זרמה ללא הפרעה, סובל כעת מעומסי תנועה, ותושבים ב'רחובות הצעירה' טוענים ששכונתם הפכה לקיצור הדרך עבור הנהגים שמנסים לקצר זמנים. 

הצומת והרמזורים ברחובות הצעירה | צילום: אביגיל קדם

"כל יום אנשים יושבים בפקק לא ברור, שנוצר אך ורק מעצם קיומו של הרמזור", אומרת נעמה כהן, תושבת האיזור, "אם הוא לא היה שם, התנועה הייתה זורמת. זה לא רחוב הרצל פה, לא מבינה את הדחיפות להתקין פה רמזור. אנשים ממהרים לעבודה או לקחת את הילדים, או סתם נוסעים – ומוצאים את עצמם עומדים לבד בצומת ומחכים שהרמזור יתחלף, למה עשו את זה?".

לדבריה מצטרף תושב שכונת רחובות הצעירה, מפרויקט 'צרפתי על הפארק' שגובל בצומת המדובר בדיוק. "זה לא יאומן מה שקורה פה בימים האחרונים, אנשים איבדו סבלנות, הם לא רוצים לעמוד ברמזור הזה, אז מה הם עושים? חותכים דרך חניות הבניינים שלנו, שטח שמיועד אך ורק לחניה של דיירי הפרויקט מלא במכוניות של אנשים שפקעה להם הסבלנות והילדים שיוצאים לשחק בחוץ נמצאים בסכנה כי התנועה באזור התגברה.

"מי חשב על הדבר הזה? למה חשבו עליו? את מי הוא משרת? לא היו פה פקקים לפני הרמזור, עכשיו יש פקקים, מה עומד מאחורי הרמזור הזה?", הוא אומר בכעס. "למה לא עשו כיכר כמו במקומות אחרים? התנועה הייתה זורמת, גם ככה יש פה מעט מכוניות, מה הרעיון?"

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "הרמזור פועל בשיטה של גלאי תנועה ומתאים את עצמו לעומס. הוא נבדק שוב השבוע ע"י מהנדס הרמזורים של אגף התנועה וכן על ידי חברת וימאזור, המספקת לעירייה את השירות, ונמצא תקין לחלוטין. חשוב לזכור כי מדובר בצומת מרכזי, ויש להתייחס גם לזכותם של הולכי הרגל לחצות את הצומת".