עצרת תמיכה במאבק באלימות כלפי נשים התקיימה היום ברחובות. בעצרת השתתפו תושבים רבים שהגיעו להביע תמיכה במטרה החשובה. גם ראש העירייה, סגנו, וחברי מועצה נוספים, נכחו בעצרת ונשאו דברים. 

מחאה נגד אלימות נשים ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות
העצרת החלה בשעה 12:00 בצהריים, כאשר את רחבת קניון רחובות, הצמוד לעירייה, החלו למלא עשרות אנשים: נשים וגברים שהגיעו כדי להביע תמיכה במאבק החשוב. במקום נכחו גם נציגי עמותות, עובדי עיריית רחובות ונציגים מהמגזר הפרטי בעיר. 

מלול נשא דברים ואמר כי: "רצח נשים הוא מזעזע. זו צריכה להיות גם שביתת גברים.  לצערנו אנו מוצאים את התופעה הפסולה הזו בכל הסקטורים ובכל שכבות האוכלוסייה. גם במקורות כתוב שאדם צריך לכבד את אשתו יותר מגופו, לאהוב אותה, להעניק לה ולכבד אותה, ויותר מכך אדם שאין לו אישה הוא שרוי ללא שמחה וברכה וללא חומה שמגנה עליו". 

עצרת נגד האלימות ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

חברת המועצה אווה גור, מחזיקת תיק מעמד האישה, הוסיפה: "אני גאה להיות כאן עם כולכם כדי להרים קול צעקה אל מול קובעי המדיניות ומחלקי התקציבים, בשם הקולות הדוממים של הנשים המוכות. כדי שלא ישכחו אותן".

אירית שיפריס, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, סיפרה על המציאות היומיומית של נשים נפגעות אלימות, והסבירה איך לזהות את הסימנים לאלימות במשפחה. יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האשה, אביבה חלבי, הדגישה את חשיבות החינוך בנושא, וקרן עיני, מנכ"ל 'תאיר ברחובות' הציגה נתונים על אלימות נגד נשים, וסדרי העדיפויות התקציביים הנדרשים.