תושבים בנס ציונה שמשחקים להנאתם כדורגל במגרש של תיכון 'בן גוריון' בעיר, מתריעים על מפגע בטיחותי במקום, בשל כדורים שנתקעים על גג אולם ספורט סמוך. "זה קורה בכל משחק כמה פעמים". לטענתם, למרות התרעות חוזרות ונשנות בעירייה, לא נמצא פתרון לבעיה.

"אין תקציב". בית ספר בן גוריון | צילום: פרטי

הקבוצה, שבה כ־20 חברים, משחקת במקום אחת לשבוע כבר עשר שנים. לדבריהם, בצמוד למגרש נבנה אולם ספורט והכדורים שנבעטים במהלך משחק הכדורגל נתקעים על הגג, כאשר אין דרך בטיחותית להוריד אותם

"בגלל שזה קרוב למגרש, כדורים שאנחנו בועטים עפים לגג", מספר אחד השחקנים. "בכל בעיטה עקומה הכדור מגיע למעלה. השבוע, במשחק אחד שלושה כדורים הגיעו לגג. אי־אפשר בכל פעם לקנות כדורים חדשים, אז אנחנו עולים לגג. אם אנשים היו רואים איך אנחנו מטפסים, היו מבינים עד כמה זה לא בטיחותי, והבעיה היא שלא רק אנחנו מטפסים, יש ילדים שמשחקים וגם הם עולים, כי גם להם עפים הכדורים. זו סכנת נפשות". 

חבר נוסף מקבוצת השחקנים סיפר: "כאשר אנחנו רוצים להחזיר את הכדורים אנחנו נאלצים לטפס משהו כמו עשרה מטרים על מזגנים, פרוז'קטורים ועוד אביזרים תוך סיכון ממשי לנפילה. נתקלנו גם בילדים שצילמנו מטיילים על הגג".

השחקנים פנו לטענתם פעמים רבות לעיריית נס ציונה בבקשה להתקין רשת מעל הגדר של המגרש, כך שהכדורים שנבעטים כלפי מעלה לא יגיעו לגג האולם. "כבר לפני חודש אמרו שיש תוכנית להתקין רשת אבל אין תקציב והדברים לא התקדמו, זה ברמת מחדל". 

לטענת התושב, המגרש אינו מתוחזק כראוי, אף על פי שמדובר במגרש פעיל של בית ספר תיכון בעיר. "אחד השערים שבור ויש ברזייה שאין בה מים". 

מעיריית נס ציונה נמסר בתגובה: "הנושא הועבר לטיפול מנכ"לית העירייה דפנה קירוכהן, שהנחתה לבצע באופן מיידי רשת לעצירת כדורים שתפתור את הבעיה. התקנת הרשת תבוצע בימים הקרובים".