זירת הדקירה, השבוע | צילום: אבי מועלם 

תושבים המתגוררים בסביבת גן המשחקים ברחוב מאפו ברחובות טוענים כי ילדיהם מצויים בסכנה בגלל מחוסרי דיור שהפכו את הגינה לביתם ונוהגים לשתות לשוכרה במקום. זאת בעקבות דקירתו של ילד כבן שש, שנפצע בגן באורח בינוני בשבוע שעבר.

ביום חמישי בשעת אחר צהריים מוקדמת התקבל דיווח על ילד בן שש שנדקר ברחוב מאפו. הדוקר פצע את הילד ללא כל סיבה נראית לעין ואז ברח.

אחרי טיפול ראשוני בשטח הובהל הילד לבית חולים 'קפלן', וכעבור שעה נעצר חשוד במעשה כבן 34.

"הילד נדקר בפלג גופו העליון", אמרה אדל גזיאל, חובשת ב'איחוד הצלה' שהעניקה לילד סיוע. "לאחר הטיפול הראשוני בזירת האירוע הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

ד"ר דוד יהודה, מנהל יחידת כירורגיית כף יד במרכז הרפואי קפלן, ניתח את הילד בערב הדקירה, שכן הוא סבל מחתך עמוק בזרועו. "מצבו של הילד הבוקר טוב", אמר ד"ר יהודה. "במהלך הניתוח ביצע הצוות הרפואי סקירה מקיפה של כל איזור המרפק הקרוע. בנס גדול לא נפגעו העורק הראשי והעצבים, למרות שהדקירה היתה קרובה מאוד אליהם. צוות חדר ניתוח ביצע בהצלחה תפירה של כל השרירים של האמה והאצבעות ומערכת כלי הדם. הילד עבר גיבוס של היד למשך מספר שבועות ויישאר להמשך אשפוז במהלך סוף השבוע".

האירוע ברחוב מאפו | צילום: דוברות איחוד הצלה

תושבים מספרים שהילד שהה במקום עם חברים ועם אמו של אחד החברים, ובניגוד לשמועות הוא לא היה לבדו במקום.

"הילדים שיחקו ונהנו, ופתאום הוא הגיע משום מקום", מספרת אישה שהיתה במקום. "הוא היה שיכור ואז הוא דקר אותו. הילדים מאוד נבהלו. אנחנו מדברים על פארק ציבורי, על מקום שאמור להיות בטוח עבור ילדים, וזה גם פארק גדול. כל מי שגר באיזור הזה יודע שמגיעים לפה הרבה שיכורים. הם הפכו את המקום הזה לבית שלהם, וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה, אז אני שואלת: מתי יתעוררו? כשהם ירצחו ילד? היינו מאוד קרובים לזה השבוע. איך זה שאנחנו לא יכולים לעבור בגינה ציבורית במרכז העיר כי יש שם אנשים שיכורים? האיש הזה שדקר כבר כמה ימים מסתובב שם ככה, מטריד אנשים, מציק ושיכור, למה לא עשו שום דבר?".

"לא בטוחים"

זהו המקרה השני בתוך שנה שבו נדקר אדם על ידי עובר אורח באותו המקום. בדיוק לפני שנה הוזעקו המשטרה וכוחות ההצלה לאותו רחוב בשעת אחר צהריים בעקבות דיווח על אירוע דקירה. נערה בת 15 פונתה אז לבית החולים 'קפלן', וגם אז אותר חשוד במעשה ונעצר.

"זה איזור עם אוכלוסייה דתית, עם המון ילדים, והנה, אפילו כשהיתה השגחה של הורה, איך תמנע שפתאום על המתקן קופץ שיכור משום מקום ודוקר? זה היה יכול להסתיים ברצח, באסון גדול", אומר אבי, תושב האיזור שמגיע לגינה עם ילדיו. "לא הייתי באירוע עצמו אבל מספיק שאנשים יבואו לפה בשעות אחר הצהריים כדי להבין מה הולך פה. הם נרדמים על הדשא, מסתובבים בין הספסלים. אנחנו לא בדרום תל אביב פה, זה מרכז העיר רחובות ואנחנו לא מרגישים בטוחים. לא הרגשנו לפני הדקירה ועכשיו עוד יותר. המשטרה, העירייה, חייבים לעשות משהו".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בסמכותה של משטרת ישראל. נציין כי על מנת להגביר את תחושת הביטחון של התושבים, הינחה ראש העירייה להתקין מצלמות אבטחה נוספות באיזור גן המגינים".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח הגיעו למקום כוחות משטרה רבים ותוך זמן קצר נעצר החשוד במעורבות באירוע הדקירה. משטרת ישראל פועלת כל העת במטרה להגביר את תחושת הביטחון בקרב תושבי העיר. סוגיית הטיפול בדרי הרחוב אינה מצויה בתחום אחריותה של משטרת ישראל".