״זו בשורה גדולה לרחובות בכלל, ולא רק לבית החולים", אמר ראש העירייה, רחמים מלול, לאחר קבלת הודעת משרד האנרגיה על חיבור ביה"ח 'קפלן' לרשת חלוקת הגז הטבעי. "אנחנו שמחים להוביל ולקחת חלק בתהליך הפחתת האנרגיה המזהמת בישראל. אני מקווה שעוד בתי חולים בארץ ילכו בעקבות הדוגמא הזו", הוסיף.

בית החולים קפלן | צילום: אבי מועלם

את ההחלטה קיבל כאמור משרד האנרגיה. רשות הגז הטבעי אישור הזרמה למערכת חלוקת הגז הטבעי המגיעה עד רחובות. בכך יהפוך 'קפלן' לביה"ח הראשון בישראל שיחובר לרשת החלוקה של הגז הטבעי, ויתווסף למפעלים 'תנובה' ו'גלידות פלדמן' שכבר מחוברות אליו. 

בשלב ראשון צריכת הגז הטבעי של 'קפלן 'מוערכת  בכ-830 אלף מטרים מעוקבים של גז טבעי בשנה, כאשר התכנון העתידי הוא הקמת תחנת כוח קטנה, הצפויה לספק את כלל צרכי האנרגיה של בית החולים. הגזת בית החולים צפויה בשבועות הקרובים.

יש לציין שמפעל 'תנובה' הוא צרכן הגז הטבעי הגדול הראשון המחובר באזור רחובות, לאחר שבשנים האחרונות הושקעו מאמצים רבים לפתרון חסמים שמנעו את פריסת רשת החלוקה בעיר.

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "החיבור נעשה כחלק ממדיניות 2030 שיזמתי למעבר מדינת ישראל מאנרגיה מזהמת לגז טבעי ואנרגיות מתחדשות. אני שמח על הצטרפותו של 'קפלן' למהפכת הגז הטבעי אותה אנו מובילים. אני מאמין, כי עם הסרת החסמים הבירוקרטיים שהיו קיימים וההקלות בחיבור שמשרד האנרגיה מוביל, מקומות וצרכנים נוספים יחוברו בעתיד הקרוב".