תיעוד הפריצה בנס ציונה מתוך מצלמות האבטחה | צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל הגישה בשבוע שעבר כתב אישום נגד שני תושבי לוד בני 26 בחשד שניסו לפרוץ לבתים בנס ציונה ובגין עבירות נוספות.

תחילתה של החקירה בדיווח שהתקבל במשטרה ביום שלישי האחרון, על שני חשודים שמנסים לפרוץ לדירה ברחוב השריון בנס ציונה. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו בסריקות אחר החשודים ואיתרו אותם ברחוב ביל"ו בעיר.

השוטרים הבחינו כי אחד החשודים השליך קופסה לעבר השיחים, שם נמצאו שני תותבים דמויי מפתח ואביזרים נוספים המשמשים על פי החשד לפריצה לבתים. בחיפוש שנערך על החשוד השני נמצאו כלים נוספים בהם תותב דמוי מפתח. בזמן שהשניים נבדקו על ידי השוטרים, פתח אחד החשודים בריצה וברח מהשוטרים, זמן קצר לאחר מכן הוא אותר ונעצר.

מכתב האישום עולה, כי הנאשמים הגיעו לבניין ברחוב השריון בנס ציונה כשהם לבושים בגדים בצבע שחור, חובשים כובעים שחורים על הראש ומסתירים פניהם באמצעות ידם. הנאשמים עלו לקומה השמינית בבניין ובזמן שאחד מהם הרכין ראשו מטה וכיסה את פניו באמצעות ידיו, ניגש הנאשם השני לצילינדר דלת הדירה והחל להתעסק בצילינדר, בעוד חברו עומד ומאבטח את מעשיו. כשאחד הדיירים הבחין במעשיהם, עזבו השניים את המקום ובהמשך כאמור נעצרו על ידי השוטרים.

החשודים נעצרו ומעצרם הוארך על ידי בית משפט השלום בראשל"צ. עם סיום החקירה הגישה, כאמור, התביעה המשטרתית כתב אישום כנגד השניים ובקשה למעצרם עד לתום ההליכים בגין החזקת מכשירי פריצה, נסיבות מחשידות בכוונת פריצה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

צילום: דבורות המשטרה