הסיפור החל אתמול (רביעי) בשיחת טלפון של תושב רחובות, בן למעלה מ-80, למוקד העירוני. האיש ירד מהרכבת, חיפש את רכבו אך לא מצא אותו. האיש שחשב שרכבו נגרר, הופנה במוקד לאגף התנועה, פיקוח ושילוט עירוני.

הפקחים חיים ויגל. עזרו למצוא את הרכב | צילום: דוברות עיריית רחובות

לשיחה ענה מנהל האגף, ליאור שוקרי, אשר שוחח עם התושב והסביר לו שעיריית רחובות אינה גוררת רכבים. במהלך השיחה התברר כי מדובר באדם ערירי, ללא משפחה וילדים, במצב בריאותי רעוע, שכעת איבד גם את האמצעי היחיד שלו לתנועה, רכבו הפרטי, שככל הנראה נגנב.

שוקרי ריחם על האיש המבוגר, ובהיעדר מי שידאג לו, בירר במערכת הקשר בדבר ניידת שיטור עירוני קרובה למקום, וביקש שתגיע לסייע לאיש להגיע לתחנת המשטרה להגשת תלונה על גניבת רכב.

באותה נשימה יבקש מהפקחים בניידת, חיים ויגל, שיערכו עם התושב סיור בפארק המדע על מנת לנסות אולי ולבדוק האם בכל זאת הרכב נמצא באיזור.

השניים אכן נסעו עם האיש ברחובות הסמוכים למקום בו החנה את רכבו במשך זמן מה, ולבסוף הבחינו ברכב האבוד. חונה ברחוב ברמן בפארק המדע.

"הוא שמח מאוד והודה לפקחים ולי בדמעות" מספר שוקרי. "השמחה שלו על מעשה כל כך קטן גרמה גם לנו להתרגש עד דמעות, בגלל שמדובר באדם ערירי. אני גאה בפקחי השיטור העירוני, שמקפידים על האנושיות ועל החמלה גם במהלך משימה בעבודה. זו תמצית העבודה שלנו – לשרת את התושבים, גם במצבים כאלה".