ברחובות נרשמים לאחרונה עומסים גדולים על תחנות החלוקה וסניפי הדואר בעיר, ותושבים מדווחים כי ההמתנה לחבילות ארוכה מהרגיל. הסיבה? ככל הנראה העומס אחרי הסיילים של החגים בחו"ל. כעת פורים מתקרב ושוב יש לחץ של קניית תחפושות מיוחדות מחו"ל והעומס מורגש גם באיסוף.

"תקופה עמוסה". סניף הדואר בתיה מקוב

"הגעתי לפני כמה ימים לקחת חבילה מסניף בתיה מקוב", אמר אביתר, תושב העיר. "הייתי בטוח שאחרי כל הבלגן בשנה שעברה לא יהיה כל כך נורא השנה, אבל שוב שתי פקידות ומיליון אנשים, אתה עומד ומחכה וזה לא זז".

לדבריו, בכל שנה אחרי יום הרווקים הסיני ואחרי התקופה של החגים התופעה חוזרת על עצמה. "לא למדו שזו תקופה עמוסה וצריך לתגבר? הסניף נסגר בשעה 18:00, יש אנשים שמקבלים את החבילה שלהם רק לסניף הזה אבל לא יכולים להגיע עד 18:00, אז מה הם אמורים לעשות? למה שלא יאריכו את שעות הפתיחה רק בתקופה הזו כדי להקל על אנשים?".

מדואר ישראל מדווחים כי רחובות מדורגת במקום ה־13 בארץ בהזמנת חבילות, ביחס לגודל האוכלוסייה. אתרי הקניות הפופולריים בקרב ישראלים הם עלי אקספרס, אי.ביי ואתרים כמו אסוס, נקסט ואתרי גאדג'טים, בהם היו לאחרונה מבצעים רבים לכבוד תקופת החגים ותחילת השנה החדשה.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "רחובות היא אחת הערים המובילות בהזמנת חבילות מחו"ל. כחלק מההיערכות לגידול בהזמנות, פועלים כיום בעיר 23 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום, לרבות תשע יחידות דואר, פרישה רחבה ביחס לגודל האוכלוסיה.

"בתיה מקוב משמש כמרכז מסירת חבילות זמני בתקופות עומס, ואינו משמש עוד כסניף דואר מזה כשנתיים. בימים אלה נפתחו סמוך אליו שלושה מרכזי מסירה הפועלים בשעות ממושכות יותר לרווחת התושבים 'זול מרקט' בהרצל 105, 'הפרלמנט' ברחוב הרצל 120, ו'היפר שופ' ברחוב אפרים זקס".