קבוצת תושבים מרחובות, חלקם פעילי סביבה, הפיצו בשבוע שעבר עצומה ברשתות החברתיות, הקוראת לציבור להצטרף למאבקם להקמת פארק ירוק בעיר. לטענת התושבים, על אף שרחובות היא אחת הערים הגדולות וצפופות האוכלוסין בארץ, אין בעיר מספיק ריאות ירוקות ומתחמים טבעיים להנאת ולטובת הציבור.

רוצים פארק | צילום: pixabay

"יש לנו עיר יפה, אבל פרט לגינות ציבוריות קטנות בשכונות ולגן המייסדים במרכז העיר, אין פה שטחים פתוחים ששומרים על הסביבה", אומרת חגית נבון, פעילת סביבה תושבת העיר. "מקום כזה חייב להיות מוקם ואין שום סיבה שזה לא יקרה, בוודאי כשתושבי העיר משלמים ארנונה גבוהה יחסית ומגיעה להם תמורה".

בעצומה שעלתה לרשת תחת השם "רוצים פארק ברחובות" וזכתה עד עתה למאות תגובות, נכתב: "גם לתושבי רחובות מגיע פארק עם אגם ומזרקות, משטחי דשא מוצלים, פארק שפתוח גם בסופי שבוע".

יוזמי העצומה מסבירים, כי פרט לפארק הספורטק בדרום העיר, המשמש בעיקר לפעילות גופנית, אין פארקים מסודרים של העירייה, ותושבים נוסעים מדי סוף שבוע לערים אחרות כדי לבלות בפארק עירוני.

גן הפלסטיק ברחובות | צילום: אביגיל קדם

"במודיעין יש פארק מקסים שמשתלב עם הטבע, גם בראשון לציון ובאשדוד, ואצלנו משום מה לא חושבים על זה", אומרים פעילי הסביבה. "הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה ויעשה משהו, יקדם תוכנית מיוחדת וירוקה, ידידותית לסביבה, שבוודאי תקבל תמיכה של כל הציבור".

לטענת משה אביבי, פעיל סביבה מקומי, יש לעיר פוטנציאל מצוין להקמת פארק מסוג זה. "יש את איזור מזרח העיר לכיוון כביש 40, ויש את איזור גבעות הכורכר מאחורי שכונת חבצלת. אפשר להפוך אותם בהשקעה לא אדירה לפארק טבעי וירוק", מסביר אביבי. "לא כולם אוהבים טבע ממש, כלומר לצאת לשלולית החורף או ליערות מסביבנו. חלק פשוט רוצים פינה ירוקה ושקטה במרחק הליכה מהבית".

על העצומה תוכלו לחתום כאן.