מטוס | צילום: pixabay

חלום הטיסה שלכם עשוי להתגשם: בקרוב יחל לפעול בגדרה קורס הכנה למבחני טיס תאורטיים. המחיר מסובסד, המורה טייס שמלמד בהתנדבות.

הקורס יתקיים ביוזמת שלמה אלימלך, מדריך טיסה אזרחית תושב גדרה, אשר פועל בהתנדבות מתוך רצון לחשוף את בני הנוער לתחום הטיס והתעופה. מלגות יוענקו למעוטי יכולת.

הקורס החדש צפוי להתקיים בימי ד' בין השעות 17:30-20:00 בחדר הכנסים במרכז 'אופק' והוא מתאים לבני נוער ולמבוגרים. הקורס הינו בן 100 שעות וייערך כשנה. עלות הקורס כולו היא 600 שקלים, והם מיועדים רק עבור שימוש בסימולטורים וסיורים.

על כל מבחן של רת"א (רשות התעופה האזרחית) שיעברו החניכים בהצלחה, הם יקבלו שעת הדרכה בטיסה אזרחית בפועל הכוללת את כל העלויות- ללא תשלום, שווה ערך ל-1,200 שקלים. הקורס כולל הכנה ל- 8 מבחנים של רשות שדות התעופה: ידע טכני כללי, הכרת המטוס, חוקה, מטאורולוגיה, נווטות, ביצועי אנוש, רדיו-טלפון.

יוזם הרעיון הינו שלמה אלימלך (63), תושב גדרה, איש הייטק מזה 40 שנה ובענף התעופה האזרחי מזה כ-20 שנה. כיום הוא מנהל חממה טכנולוגית של המדען הראשי.

"תעופה זה תחביב אצלי ורוצה להפיץ אותו כמה שיותר", אומר אלימלך, החבר ב"מועדון תעופה ישראלי". "במועדון זה חברים טייסים וחניכי טיס ומדריכים כשהמטרה היא להנגיש את הענף, כי תנאי הסף אליו קשים, בטח לנער צעיר. המטרה בסוף היום היא לקחת את הידע שיש לנו ולשתף איתו אחרים. דבר שני, רוצים להעלות את הרמה של החברים במועדון ושל מי שנמצא בענף".

מה מיוחד בקורס בגדרה?

"כדי להיות טייס מטוס נוסעים, יש להשקיע 750 אלף שקלים, כדי לעבור קורס טיס פרטי יש להשקיע 100 אלף שקלים. לכן, הקורס בגדרה הוא הזדמנות שוויונית לכל דבר".

למי מיועד הקורס?

"אנו רואים שבדרך כלל ילדים מגיעים עם האבות שלהם וזה נורא מעניין. הקורס יוצר קשר בין ההורה לילד וגם, לדעתי, מייצר ערך מוסף שיש לשים אליו לב".

שלמה אלימלך ובכירי העירייה | צילום: מועצה מקומית גדרה

"בגדרה ממשיכים להוביל ביוזמות ייחודיות ומעניינות", סיכם ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל. "קורס הטיס האזרחי התאורטי יפתח אופק חדש ומרתק בקרב בני הנוער והבוגרים אשר ייקחו בו חלק. תודה לשלמה אלימלך, מדריך טיסה אזרחית מהשורה הראשונה שיעביר את הקורס, למנהלת מרכז אופק ולמנהלת אופק טק".