בשל קיומה של תקרת פל-קל במקום, אולם בית ספר "אמי"ת" הלל ברחובות הוכרז היום (רביעי) כמבנה מסוכן והכניסה אליו נאסרה. המקום משמש בין השאר גם משכנו של בית הכנסת ע"ש רבין. לפני מספר חודשים החלו בעיריית רחובות בפעולות מקדימות בטרם הקמת אגף חדש מעל אולם הכינוסים של בית הספר אמי"ת הלל, ברחוב לח"י בעיר.

חוות הדעת הייתה חד משמעית. בית ספר אמי"ת | צילום: אבי מועלם
במסגרת ההכנות, התגלה כי גג האולם שנבנה לפני עשרות שנים, ככל הנראה נבנה בשיטת פל קל, שנאסרה לשימוש בישראל זה מכבר, לאחר שבחודש מאי 2001, קרסה רצפה שנבנתה באותה שיטה, תחת רגליהם של מאוד חוגגים בחתונה שנערכה באולמי ורסאי בירושלים. כתוצאה מכך 23 מאורחי החתונה נפלו אל מותם וכ-380 אורחים נוספים נפצעו.

עם היוודע הדבר, נעצרו ההכנות ולמקום נשלחו מהנדס מטעם העירייה, וכן חברה המתמחה בביצוע סריקות מיוחדות של שכבת הגג, על מנת לגלות ממה הוא עשוי ומה מידת החוזק שלו.

כאמור, היום התקבלה חוות הדעת של המהנדס אשר קובעת חד משמעית כי מדובר בתקרת פל קל, אשר אינה בטוחה לשימוש. נקבע כי התקרה עשויה לקרוס באופן פתאומי, כתוצאה מכל שינוי קטן. ניתנה המלצה חד משמעית להכריז על המבנה כ"מבנה מסוכן", ולאסור שימוש במבנה.

לאור האמור לעיל, הודעה מיידית נמסרה להנהלת בית הספר וכן למתפללי בית הכנסת במקום. בימים אלה מחפשים פתרונות אלטרנטיביים לבית הספר, והמקום יינעל ויוצבו שלטים במקום. בהמשך תתקבל החלטה סופית מה ייעשה במבנה - האם יבוצעו בו עבודות חיזוק או שהוא ייהרס לגמרי.