תושבי קריית עקרון עולים מדרגה במאבק נגד סגירת סניף בנק הפועלים ביישוב, ומתכננים לצאת היום (רביעי) להפגנה שמטרתה לבטל את ההחלטה. מדובר בסניף הבנק היחיד ביישוב, והוא נותן מענה למרבית התושבים, חלקם קשישים ונכים, וסגירתו תפגע בהם קשות

יוצאים להפגין נגד סגירת הבנק | צילום: עידו צוריאלי

לאחרונה החלה מגמה בבנקים השונים לסגור סניפים על מנת להעביר את פעילותם למרחב הדיגיטלי. לתושבי קריית עקרון התברר שגם סניף בנק הפועלים המקומי מצטרף למהלך, והודיע על סגירת הסניף היחיד ביישוב.

ראש המועצה חובב צברי פנה לגורמים בבנק, וביקש למנוע את סגירת הסניף, שעלולה לפגוע בתושבים שזקוקים למענה אנושי. אך למרות הניסיונות הרבים, נכון לרגע זה, ההחלטה בעינה עומדת. לכן התושבים הקימו מטה מאבק. 

יצוין, כי לפני שנתיים התערבה הכנסת במהלך סגירת סניפים של בנקים נוספים, והתקבלה החלטה כי סגירת סניף תצריך אישור מבנק ישראל. החלטה זו אמנם האטה מעט את התהליך, אך לא עצרה אותו לחלוטין. תושבי קריית עקרון לא מתכוונים לוותר, והיום תיערך הפגנה מול סניף הבנק המקומי, בתקווה שהנושא יעורר הדים וישפיע על מקבלי ההחלטות בבנק

ראש המועצה חובב צברי: "זו החלטה חסרת לב שמשמעותה הטלת אבני ריחיים על תושבים קשישים ונכים, שעם סגירת הסניף ייאלצו לנסוע בתחבורה ציבורית לערים השכנות כדי להסדיר את ענייני הכספים שלהם. פניתי כמה פעמים לגורמים בבנק הפועלים אך ללא הועיל. אני מתכוון להשתתף בהפגנה ולעמוד לצד התושבים במאבקם הצודק".  

ההפגנה תחל בשעה 16:00 מול סניף בנק הפועלים ביישוב. במטה המאבק קוראים לכל התושבים שעתידים להיפגע מהחלטה זו, להצטרף אליהם. 

תגובת בנק הפועלים תתפרסם כשתתקבל.