התחנה החדשה, שנפתחה על ידי תאגיד האיסוף "אסופתא" מיועדת לשרת אוכלוסייה של כחצי מיליון איש ביישובי השפלה ובכללם רחובות, נס-ציונה, מודיעין וגדרה. היא מיועדת לקלוט כ-12 מיליון בקבוקים ופחיות בשנה, עליהם משולמים דמי פיקדון במסגרת חוק הפיקדון. בהמשך צפויה תחנת ההשבה לקלוט עד 36 מיליון מיכלים בשנה.

תחנה חדשה להשבת דמי פיקדון | צילום: יח"צ

 תאגיד "אסופתא" שנוסד בשנת 2002, עם כניסתו לתוקף של  חוק הפיקדון, הינו גוף מוביל בארץ לאיסוף, מיון ומחזור מכלי משקה. מדי שנה נאספים על ידי התאגיד כ- 150 מיליון מכלי משקה ברחבי הארץ. לתאגיד 60 תחנות איסוף בפריסה ארצית, וצי של למעלה מ- 30 רכבי איסוף אשר משנעים את מכלי המשקה לאתר המיחזור של התאגיד בצפון הארץ.

פתיחת התחנה בצומת ביל"ו נעשתה במסגרת פעילות להנגשת המיחזור לציבור, ומתוך מטרה לעודד ולרתום את הציבור לתהליך המיחזור. בניגוד לנקודות האיסוף ברשתות השיווק, התחנה החדשה הינה תחנה  ייעודית להשבת דמי הפיקדון,  ומאפשרת החזרה של מיכלים בקלות ובמהירות ללא הגבלת כמות וקבלה של 30 אגורות במזומן עבור כל מיכל.

ערימת פחיות ובקבוקים. זה שווה לכם כסף | צילום: יח"צ

בנוסף, התחנה החדשה מאפשרת לבעלי עסקים, מוסדות ציבוריים וגם לאספנים פרטיים להזמין ניידת שירות של "אסופתא" שתגיע אליהם, תאסוף את המיכלים ותחזיר להם את דמי הפיקדון. השירות מותנה בכמות של 500 מיכלים ומעלה.

כתובת התחנה: פסטרנק 2, רחובות. טל: 052-5640455.