גינת הכלבים בשכונת היקב פורקה בימים האחרונים, זאת למרות שלטענת בעלי הכלבים שפתחו במחאה על סגירתה, היתה התקדמות במשא ומתן שקיימו עם העירייה לגבי שעות הפעילות של הגינה עד למציאת מקום חלופי.

הגינה, השבוע | צילום: אפרת גוטליב

כ־60‑80 בעלי כלבים מאיזור שכונת היקב פתחו לפני מספר חודשים במחאה על נעילת גינת הכלבים היחידה באיזור. לטענתם הם יזמו עצומה בנושא כיוון שהעירייה לא סיפקה להם מקום חלופי לפני סגירת הגינה.

גינת הכלבים בשכונת היקב נמצאת ברחוב גורדון. היא הוקמה לפני כחמש שנים, ושימשה בעלי כלבים בסביבה, אולם משום שהגינה נמצאת בקרבה גדולה מאוד לבתי מגורים, השכנים בסביבה התלוננו על מפגעי רעש וריחות.

בקהילת בעלי הכלבים דאגו להחלפת החול, העירייה דאגה לחידוש המתקנים ולאספקה של שקיות איסוף, וצירי השער אף שומנו כדי שלא ירעיש, אך יום אחד הגינה ננעלה.

מחאת בעלי הכלבים הניבה מספר מפגשים עם נציגי העירייה, ובימים האחרונים אף קיבלו בעלי הכלבים מסר כי עליהם להביא מספר גדול של חתימות נגד סגירת הגינה, כדי שיתאפשר לעירייה לבחון את פתיחתה למספר שעות ביממה.

"ביום רביעי שעבר פירקו את הגדרות. וזה ברור מאוד, הם לא רוצים את הגינה", אומר רן, נציג בעלי הכלבים. "מציגים את העניין כמו סכסוך שכנים, כאילו הכלבים מפחידים את הילדים ועושים רעש וריח, וזה לא נכון, כי הבעיה היא לא של בעלי הכלבים. את יכולה ללכת בשכונה ולראות שמאז שאין גינת כלבים, הכלבים עושים צרכים ברחוב והריחות בכל מקום ובגינת הכלבים יש חול שסופג את המפגע ואפשר להחליף אותו".

לדבריו, היו כמה פתרונות אפשריים, כולל אכיפה של שעות השימוש, נעילה של הגינה בלילה, החלפת החול והצבת ברזנט שיחסום את שדה הראייה של הכלבים כדי שלא ינבחו על העוברים והשבים, "אבל יותר קל לסגור את הגינה", הוא אומר.

לטענת בעלי הכלבים, נאספו מעל 350 חתימות של בעלי כלבים, זאת מול מספר לא ידוע של דיירים שביקשו לסגור את הגינה, אך ניסיונות לקבל מסמכים או פרוטוקול של החלטה לא נענו. "היתה ישיבה ובה הוחלט לסגור את הגינה. היא צריכה להיות רשמית, אז איפה הפרוטוקול?", הם שואלים.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "העירייה בוחנת אפשרויות שונות, בין היתר הקמת גינה קהילתית לבקשת התושבים. כמו כן, אנו מנסים לאתר מקום חלופי לגינת הכלבים, בשיתוף הווטרינר העירוני. בעלי כלבים מוזמנים להגיע עם הכלבים לגינת הכלבים בשכונת אחוזות הנשיא".