חנניה בר כוכבא שרבים מתושבי העיר דאגו לו וחיפשו אחריו בימים האחרונים אותר היום (רביעי) מעט לפני השנה 12:00, בשדה בקרבת כביש 40 סמוך לרחובות.

מהזירה בה אותר הנעדר | צילום: דוברות איחוד הצלה

היעדרותו של בר כוכבא שנראה לאחרונה כשיצא מביתו ברחובות בדרכו לבית הכנסת, הסעירה בימים את האחרונים רבים מתושבי העיר, שערכו חיפושים אינטנסיביים אחריו שהתפשטו גם אל השטחים הפתוחים שמחוץ לעיר. כאשר כל יום שעבר העלה חשש כבד לחייו, בעיקר בשל מצבו הבריאותי הרעוע.

האיש אותר ע"י חובש ב'איחוד הצלה', שהשתתף בחיפוש שנערך בשיתוף מתנדבים ומשטרת ישראל.

דותן רם חובש ב'איחוד הצלה' סיפר: "תוך כדי סריקה רגלית איתרתי את הנעדר שוכב בשדה בקרבת כביש 40 בסמוך לרחובות, כשהוא במצב בינוני וסובל מהיפותרמיה עקב שהות של כיומיים באוויר הקר והגשום. עדכנתי את המוקד, שאיתרתי את הנעדר והם הזעיקו למקום ניידת טיפול נמרץ שהעבירה אותו לאשפוז בבית החולים קפלן ברחובות".

המקום שבו התגלה הנעדר | צילום: דוברות איחוד הצלה

יוני רוטנברג ראש סניף איחוד הצלה ברחובות מסר: "שמחתי לשמוע כי מתנדב באיחוד הצלה שהשתתף בחיפושים יחד עם יחידת חילוץ עציון-יהודה של משטרת ישראל וצוותי עיריית רחובות איתר את הנעדר במצב יציב. ברצוני להודות גם לעשרות המתנדבים של איחוד הצלה מרחובות והסביבה שהקדישו מזמנם שעות ארוכות מאז תחילת החיפושים ביום ראשון בערב בנסיון לאתרו".

מבית החולים 'קפלן' אליו הובהל הקשיש נמסר שהוא הגיע לחדר המיון עם היפותרמיה, יצא מחדר הלם בהכרה, נושם בכוחות עצמו, חלש ודמנטי. הבדיקות עדיין נמשכות, והמשטרה מעורבת. 

ראש העירייה, רחמים מלול ומנכ"ל העירייה, דורון מילברג, מבקשים להודות לעובדי העיריה ולמתנדבים הנוספים, שהקדישו מזמנם הפרטי, והשקיעו מאמצים עילאיים מאז תחילת החיפושים ועד לאיתורו של הנעדר.