במסגרת המיזם יזניקו מוקדני המוקד העירוני 106 את מתנדבי 'ידידים – סיוע בדרכים' על מנת לסייע לתושבי העיר בהתנעת רכב, חילוץ מרכב, פנצ'ר, מחסור בדלק או שמן.

פנצ'ר, צמיג מנוקב. אילוסטרציה: pixabay

ההחלטה התקבלה בפגישה שנערכה בעירייה בהשתתפות חבר המועצה פנחס הומינר, מנהל האגף לביטחון וחירום, אליצור זרחי, מנהל המוקד העירוני 106, אלי ג'אן, מנהל מחוז מרכז בארגון ידידים, דניאל הלוי ונציג סניף רחובות, ישראל פרלשטיין.

סוכם כי כל תושב שיתקע בדרכים בתוך תחומי העיר רחובות, בין אם בעיה בהתנעת הרכב, פנצ׳ר או שנתקע בלי דלק או שמן, או שמנעול הרכב נתקע וכדומה, יוכל לפנות למוקד העירוני 106. עם קבלת הקריאה יזעיק המוקדן את מתנדבי 'ידידים – סיוע בדרכים', אשר יגיעו למקום האירוע ויעניקו מענה מקצועי 24/6.

"לא אחת נתקעים בעלי רכבים ומרגישים תחושת חוסר אונים" אומר יוזם הפרויקט, פנחס הומינר. ”כעירייה קשובה לציבור, גיליתי את הצורך הקיים ויחד עם ראש העירייה ומנהל אגף חירום וביטחון החלטנו על שיתוף הפעולה עם ארגון ידידים – סיוע בדרכים אשר לו היכולת המקצועית להעניק מענה בתחום הסיוע בדרכים. אין לי ספק כי שירות זה יועיל עד מאד לתושבי העיר".

אליצור זרחי, מנהל אגף ביטחון, בטיחות תקשוב , חירום ומוקד עירוני הוסיף: "המיזם שהובא לפנינו הינו כלי אשר מסייע לתושב כמענה לצרכים הלא שגרתיים  של תושבי רחובות. ראש העירייה, הנחה מזה זמן לפתוח 'מוקד רואה' אשר ייתן מענה בזמן אמת לטפל בנקודות תורפה ברחבי העיר ובמפגש זה נרקם פתרון, וכן יורחב בהמשך לפעילויות נוספות בזמני חירום ליחידות חילוץ ופעילויות נוספות בחירום כסיוע לנזקקים". 

מיזם משותף עם ידידים | צילום: דוברות עיריית רחובות

ארגון 'ידידים' הנו ארגון המעניק "עזרה ראשונה שאינה רפואית" שאינה מצריכה ידע מקצועי בדרכים ובבתים, 24 שעות ביממה, למעט שבת וחג. הארגון מספק סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ’ר, התנעת רכבים, מילוי מים / שמן / דלק, ואף בפתיחת רכבים נעולים.

בנוסף, מתנדבי 'ידידים' מבצעים חילוצי שטח לרכבים שהתחפרו, מסייעים בפתיחת דלתות בתים שנטרקו ועוברים הכשרות מקצועיות לחילוץ אנשים ממעליות תקועות. בעיר רחובות ישנם כ-300 מתנדבים, אשר יהיו זמינים להעניק סיוע לכל פניה רלבנטית שתועבר מהמוקד העירוני.