נתוני הגיוס של צה"ל נחשפים: נס ציונה מובילה, רחובות רחוקההיום (שלישי) פירסם צה"ל את הנתונים המעודכנים של שיעורי הגיוס מרשויות בכל רחבי הארץ. נס ציונה מובילה בגדול, ובקריית עקרון, גדרה ומזכרת בתיה נמצאו בתי ספר מפתיעים בשיעורי גיוס. מה המצב ברחובות?

נתוני הגיוס והקצונה שהתפרסמו הבוקר (שלישי) מתייחסים לשנתון של ילידי 1997, שהתגייסו בשנת 2015 ומשתחררים השנה. המיקום הסופי ברשימה נקבע על ידי שקלול שיעור הגיוס, שיעור המיצוי לקצונה ושיעור אופי השירות בקרב נשים וגברים

קצינים (ארכיון). צילום: Shutterstock

מהנתונים עולה שהעיר השכנה, נס ציונה, מככבת, כמו גם מועצה אזורית ברנר. בטבלת שיעור הגיוס הכללי לגברים ניצבת נס ציונה במקום הרביעי עם 91.16% גיוס ו-9.8% מיצוי לקצונה, מה שמציב אותה במקום העשירי בישראל בשיעור הקצונה לגברים.

בטבלת גיוס הנשים ממוקמת נס ציונה במקום השלישי עם 86.21% גיוס ו-8.88% מיצוי לקצונה, מה שמציב אותה במקום השמיני בישראל בשיעור הקצונה לנשים. 

ברשימת המועצות האזורית נמצאת מועצה אזורית ברנר במקום הרביעי לגברים עם 94.6% מתגייסים ו-17.9% מיצוי לקצונה. בטבלת הנשים היא ממוקמת במקום השביעי עם 86.4% מתגייסות ו-12.5% מיצוי לקצונה. 

קבלו ח"ח | צילום: דובר צה"ל

איפה נמצאת רחובות? לא תמצאו אותה בעשירייה הראשונה או השנייה, אלא במקום ה-40 עם 60.95% שיעור מתגייסים, מתוכם 6.13% מיצוי לקצונה בלבד, ולכן אינה מופיעה גם בראש טבלאות שיעורי הקצונה בישראל. 

עוד מפרסם צה"ל את רשימת בתי הספר שבהם התגלו שיעורי גיוס גבוהים, ביניהם:

מקיף אזורי 'ברנר' שהגיע למקום החמישי (100% גיוס) ברשימת עשרת בתי הספר הממלכתיים המובילים.

'ברנקו וייס מקיף רבין' במזכרת בתיה שהגיע למקום שמיני ברשימת בתי הספר הממלכתיים המובילים בגיוס בנות (96.2%), ו'דרכא אילן ואסף רמון' בגדרה שהגיע באותה רשימה למקום שלישי (98.5%).

'פלך ע"ש רות קורמן' בקריית עקרון שהגיע למקום ה-6 ברשימת בתי הספר הממלכתיים דתיים המובילים בגיוס בנות (67.3% מתגייסות, 23.3% לקצונה).

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ article: 'auto', url: window.location.href }); // for every page you should set the relevant url if(window.page_counter===undefined) window.page_counter=0; window.page_counter++; taboola_container_id = 'taboola-right-rail-' + page_counter; taboola_container_id2 = 'taboola-below-article-' + page_counter; $("#taboola-below-article").attr("id",taboola_container_id2 ); // Create DOM element to contain the widget // Should have the id that was set above window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: taboola_container_id2, placement: 'Below Article Thumbnails - Rehovot', target_type: 'mix' });
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה