שכונת נווה יהודה ברחובות | צילום: שירות מיינט

במקבץ בניינים בשכונת נווה יהודה ברחובות, המונה 77 בעלי דירות, התפתחה לאחרונה מחלוקת קשה שהגיעה לבית המשפט. התובע הוא חבר בקבוצת רכישה שכבר בתחילת הדרך היה חבר בצוות ההיגוי וחבר נציגות הבניין יחד עם עוד ארבעה חברי נציגות.

על פי כתב התביעה, לאחר סיום הבנייה, סוכם שחברת הניהול שלו תהיה חברת הניהול הזמנית של הבניין, כמו כן, הובטחה לו עדיפות כשיגיע הרגע לבחירת חברת ניהול. התובע טוען שבשלב מסוים, מאחורי גבו ובכוונת תחילה תוך הסתרה, החל מסע הכפשות נגדו תוך מיקסום פגיעה כדי שלא תינתן לו דריסת רגל בבניין.

כחלק ממה שהגדיר מסע הכפשות נכללו האשמות באיומים, אי סדרים כספיים ושחיתות, "טענות סרק כוזבות המשוללות כל בסיס ואחיזה במציאות", נכתב בכתב התביעה.

בין היתר הוא טוען שנכתב ביחס אליו בקבוצת ווטסאפ סגורה שלא ידע על קיומה ולא היה חבר בה: "גניבה", "חצה את קיר המועדון לשניים ובנה לעצמו משרד", "תתעוררו לפני שיהיה מאוחר מדי כי בקרבנו הוא חי". באותה קבוצה סגורה נטען לכאורה כי התובע נתן את מפתח חדר הדיירים (אותו הפך למשרד לפי טענותיהם) לפועל מטעמו על מנת שיוכל להתקלח וללון שם במהלך השבוע.

התובע טוען כי נטען בהקשר אליו כי נלקח כסף, חיבל במכרז ושהוא מתנהג כ"מאפיה", ונאמר לטענתו בפומבי שיש לפנות למשטרה בעניינו.

בכתב התביעה טוען התובע כי הודיע לשלושת הדיירים שאם לא יחדלו ממה שכינה "מסע הכפשות נגדו", הוא יתבע אותם על לשון הרע, אך לדבריו זה לא גרם להם להפסיק והוא אכן החליט לפנות לערכאות משפטיות. סכום התביעה: מיליון שקלים.