שוטרים ממשטרת רחובות עצרו שני גברים שעבדו בחנות צעצועים בעיר, לאחר שגנבו ציוד מהחנות. במהלך החקירה הופתעו השוטרים לגלות כי אחד העצורים הוא עבריין מין שנאסר עליו לבוא במגע עם קטינים. בשבוע שעבר הוגש נגד השניים כתב אישום.

המחשה: pixabay

בעקבות עבירות מין שאותן ביצע הנאשם, תושב רחובות כבן 50, הוחלט בשנת 2014 להוציא נגדו צו פיקוח שיגן על הציבור, ובמסגרתו נאסר עליו לעבוד בכל מקום שיש בו קטינים או לבוא עימם במגע.

בנוסף לכך, נקבע כי עליו להודיע לקצין המבחן שלו על כל עבודה שהוא מתחיל. צו זה הוארך לפני שלוש שנים עד לסוף שנת 2018, אז רשויות החוק היו אמורות לבחון שוב את כשירותו לחזור למסלול חיים נורמטיבי.

העבריין התעלם מההגבלות שנקבעו לו ומצא עבודה בסניף של רשת צעצועים מוכרת, שם מטבע הדברים בא במגע פעמים רבות עם קטינים שמגיעים לחנות לרכוש לעצמם צעצועים. כעבריין לשעבר הוא ידע שעליו לשמור על פרופיל נמוך, ועם זאת יצר קשר עם גבר נוסף, ועל פי הנטען באישום, השניים החליטו לגנוב רכוש מהסניף, למכור אותו ולהתחלק ברווחים.

באחד הימים, לקראת השעה 12:00 בצהריים, הניח האיש שני זוגות אופניים ארוזים בקרטון מחוץ לחנות והמתין לשותפו לפשע שיגיע עם רכב, יעמיס אותם ויסתלק מהמקום. אחראי האבטחה הבחין בנעשה וחשד כי השניים מתכננים לגנוב את האופניים. כאשר הגיע השותף והעמיס את האופניים על הרכב, עיכב אותו האחראי ובמקביל הזמין שוטרים.

במהלך החקירה גילו החוקרים כי אחד הגנבים כלל אינו אמור לעבוד במקום כזה. בשבוע שעבר הוגש נגדם כתב אישום בגין ניסיון גניבה, ולעבריין המין נוסף סעיף בדבר הפרת צו פיקוח.