ביקור חירום של אישה, שהסיעה חברה לחדר המיון בבית החולים 'קפלן', הסתיים בדוח של 500 שקלים בשל חנייה על המדרכה. אין חולק על כך שמדובר בעבירה על החוק, אך לטענתה, כמו גם לדברי מבקרים קבועים נוספים, מדובר לעיתים בכורח המציאות בשל מצוקת חנייה קשה. בעיריית רחובות טוענים מנגד שלאחרונה הוכשרו מקומות חנייה נוספים. 

דוח בחניון 'קפלן'. מצוקת חנייה קשה | צילום: פרטי

"לפני כשנה הסעתי חברה טובה למיון ב'קפלן', המקרה שלה היה דחוף. חיפשתי חניה במשך עשרים דקות. לא מצאתי חניה קרובה בשום מקום, ובסוף חניתי על המדרכה בצורה שלא מפריעה, בתוך החניון", מסבירה התושבת.  לדבריה, בעלה של החברה הגיע כעבור מספר דקות, נתקל באותה בעיה, חנה על המדרכה ורץ גם הוא בבהילות לבית החולים. 

שניהם סיימו את הביקור עם דוחות של 500 שקלים. "במקרה שלו הדוח בוטל לפנים משורת הדין בגלל נכות, אבל במקרה שלי לא הסכימו לבטל, ולא משנה ההסבר. התחושה היא שרוצים לעשות על הציבור קופה במקום להסדיר חנייה. לא מדובר פה על דיסקוטק, זה בית חולים, ואנשים מגיעים בדרך כלל בסוג של מצוקה רפואית. נעשה פה שימוש ציני בחוק היבש". 

בית החולים קפלן | צילום: אבי מועלם

למרות פרק הזמן שעבר, מצוקת החנייה במקום לא השתנתה, כמו גם ביקוריהם התכופים של הפקחים. 

"איפה מצפים שאנשים יחנו?" שואל תושב רחובות, שמצבו הרפואי כופה עליו הגעה קבועה לבית החולים. "כל יום אני רואה איך מחלקים פה דוחות לאנשים שלא באים לפה לבלות. שיסדירו עוד חניונים. המצב היום לא מאפשר לאנשים להגיע לבית החולים בלי להסתכן בקנס".  

יש לציין שמצוקת החנייה באיזור מוכרת שנים רבות, ועיריית רחובות פעלה על מנת לסייע. בשנים האחרונות הורחב כביש הגישה ונוצרו בו 100 מקומות חניה בכחול לבן בתשלום של 4.5 שקלים לשעת חניה. בנוסף פועל במקום חניון בית החולים, שעלות החנייה בו היא 20 שקלים.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה:

"עיריית רחובות הכשירה לפני מספר שנים באזור 'קפלן' למעלה מ- 100 מקומות חניה מוסדרים. יתר השטחים באזור הם חניונים פרטיים, חלקם באחריות בית החולים 'קפלן'. ידוע לנו כי בכוונת בית החולים להרחיב את החניון בתשלום שבבעלותו, ולאחרונה נערך סיור משותף במקום".

מבית החולים 'קפלן' נמסר בתגובה:

״חשוב להבהיר כי החנייה בתוך בית החולים הנה רק עבור מטופלים ספציפיים על פי רשימה מדוייקת, וזאת כמקובל בכלל בתי החולים בישראל. מלבד זאת, נושא הרחבת החניה מחוץ בית החולים אכן מטופל בשיתוף עיריית רחובות״.