אי תנועה שהוקם ביציאה מרחוב סירני לרחוב השומרים ברחובות הפתיע את התושבים. לדבריהם, הסדר התנועה החדש כופה עליהם עמידה ממושכת בפקקים, "מה ההגיון באי תנועה דווקא שם?", הם שואלים.

אי התנועה החדש, יוצר פקקים? | צילום: אביגיל קדם

אני צריכה בכל בוקר לצאת עם הרכב לכיוון ראשון לציון, אך ביום חמישי האחרון כשיצאתי לכיוון רחוב סירני מרחוב השומרים לכיוון גורודסקי נתקלתי באי תנועה שחסם את הדרך", מספרת תושבת רחוב וייסבורג.

אי התנועה  החדש חוצה את רחוב השומרים מכיוון כיכר גורודסקי ועד רחוב הצנחנים, והוא מונע מהנהגים אפשרות לפנות שמאלה או לנסוע ישר כשמגיעים מרחוב מנוחה ונחלה. "הדרך היחידה שלי לצאת הייתה מרחוב הבעל השם טוב, ואז סגרו ועשו אין כניסה, אז הדרך שנותרה הייתה דרך השומרים, ועכשיו סגרו גם אותו", טוענת התושבת. 

תושבי האיזור מסבירים שאי התנועה החדש יצר מצב קבוע שמכביד על התנועה ויוצר עומס. "יש שלושה רחובות וסגרתם את כולם, אתם לא יכולים לחסום את כל התנועה!", טוענת אחת התושבות נגד העירייה. "אין מה לעשות, תפני ימינה, זה מה שאמרו לי כשהתלוננתי, למרות שהסברתי שאני וכל תושבי האיזור פשוט יושבים בפקק, תפתחו את אחד הרחובות פה מסביב, תעשו מעגל תנועה, תעוש משהו שיבוא לקראת התושבים".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה:

"ביצוע אי התנועה נועד למנוע פניות שמאלה בצומת השומרים – סירני, שבגינן נגרמו תאונות רבות לאורך השנים, עקב צומת מסוכן ללא שדה ראיה. כדי להקל על התנועה, נבנו שני מעגלי תנועה משני צידי הצומת, אשר מוכיחים את עצמם וגורמים לזרימת תנועה טובה יותר.

השינוי נבחן קודם לביצועו ובנוסף להיבט הבטיחותי, קיימות אלטרנטיבות לנסיעת כלי רכב לכל הכיוונים (כולל לאזור הרכבת) והדרך ייתכן והתארכה בכ- 300 מ'".