2018 מסתיימת ובמהלכה התפרסמו אינספור סיפורים ב"מיינט רחובות". סקרנו את השנה החולפת ומצאנו עבורכם חמישה סיפורים מעניינים שאולי שכחתם מהם, וזה בדיוק הזמן להיזכר מחדש.

פטריה בשלולית החורף של רחובות. איפה הזחל של עליסה? |צילום: עופר לנדו

עובדי התברואה שמנעו אסון

באיסוף פחים שגרתי בסוף חודש נובמבר מצאו פועלי משאית לפינוי זבל, אשפה יוצאת דופן. במהלך פינוי פח גדול, הבחין אחד הפועלים באפוד צבאי שמבצבץ החוצה. הצוות עצר מיידית את הפינוי, ורוקן את הפח על מנת לבדוק את הנושא. לעיניהם הנדהמות התגלו רימון וחומרי חבלה נוספים. בזכות הטיפול הזריז והאיכותי נמנע בעיר אסון גדול. 

צוות העובדים שמנעו אסון. תודה אישית מראש העירייה | צילום: דוברות עיריית רחובות

החצר הסודית נחשפה

בפסח האחרון הסכימו לראשונה בחסידות קרעשטניף לתת לנו הצצה בלעדית להכנות, לטקסים ולארוחה המסורתית בליל הסדר. כך גילינו שבחסידות לא אוכלים דגים בפסח, מדוע נמנעים בפסח משימוש במפות ואיך מתבצעת ההכנה המסורתית של המצות ע"י האדמו"ר בעצמו. 

הרבי באפיית מצות | צילום יוסי זליגר

מורה מחליף חשף לתכנים אסורים

בינואר 2018 רעשה העיר מחשיפה של "מיינט רחובות" על מורה מחליף באחד הישובים הסמוכים לעיר, שהציג בפני תלמידי כיתה ה' תכנים אסורים. המורה החליט על דעת עצמו להעביר לתלמידים שיעורי חינוך מיני, צייר להם כיצד לקיים יחסי מין, הסביר מה זה קונדום והראה תמונה של חברתו בביקיני. המורה כמובן פוטר.

טעות מביכה בגן הילדים 

באפריל האחרון התגלתה טעות מביכה בדפי שירים שחולקו לילדי גן ילדים ברחובות. לפי השירון שחולק, למדו הילדים שמחבר ההמנון הלאומי 'התקווה' הוא לא אחר מאשר עוזי חיטמן. המחבר האמיתי הוא כמובן נפתלי הרץ אימבר. בעירייה הסבירו שמדובר בטעות טכנית שתוקנה מיידית, אבל את הפאדיחה אי אפשר היה למחוק. 

התקווה. מי כתב את המילים |צילום פרטי

סרט אנימציה לזכר קרן טנדלר ז"ל

יומיים לפני תום מלחמת לבנון השנייה נפלה קרן טנדלר מרחובות. קרן הייתה החיילת היחידה שנפלה במלחמה, ולאחר מותה נערך מבצע מורכב להחזרתה לקבורה משטח האויב. יאיר הראל, אנימטור מקומי, הנציח את זכרה בדרך יוצאת דופן, כפי שפורסם ביום הזיכרון לחללי צה"ל 2018.

קרן טנדלר ז"ל | צילום באדיבות המשפחה

הסרטון "מים שקטים": (הכנת הסרטון : יאיר הראל)

בחירת המערכת

הסיפור שאנחנו הכי אהבנו השנה הוא סיפור על שלולית. בריכת החורף של רחובות זכתה החורף למנות גדולות של גשם, והתוצאה הייתה מדהימה. פנינת נוף טבעי, בעלי חיים מסוגים שונים, וכמובן עשרות תמונות שנשלחו למערכת "מיינט רחובות" ועושות חשק לצאת ולטייל ממש כאן, ליד הבית. 

שלולית החורף ברחובות. הגשמים הפכו אותה לאטרקציה | צילום: אסף יציב

ויש כתבות שאתם אהבתם במיוחד, אלה חמשת הכתבות שהיו הכי נצפות ב-2018 ב"מיינט רחובות":

מקום חמישי: 

אמצע היום בצומת אושיות: אדם נשכב על מכסה מנוע וביים תאונת דריסה

מקום רביעי: 

קדחת הנילוס המערבי: עיריית רחובות מפרסמת הנחיות למניעת הידבקות

מקום שלישי:

30 הורים מרחובות למשרד החינוך: "לא רוצים את הגננת"

מקום שני:

הפתעה: כאשר כוח משטרתי פרץ לדירת תושב רחובות הוא לא ציפה ליער (וידאו)

הכתבה שהכי אהבתם השנה והגיעה למקום הראשון היא:

כאן גרים בכיף: אבא, אמא, זוג פלוס שישה ומשפחה עם ארבעים חברים

חברי הקיבוץ העירוני | צילום: ריאן