הגעה עם ילד חולה או פצוע לחדר המיון אינה חוויה נעימה, אך לפי נתוני משרד הבריאות, שבדק מדדי איכות, כוח אדם ותפעול של הצוות, חדר מיון הילדים של 'קפלן' ממוקם גבוה ברשימת בתי החולים בישראל, כך שלהורים המגיעים אליו יש על מי לסמוך.


צוות מלר"ד ילדים במרכז הרפואי 'קפלן' | צילום: דוברות 'קפלן'

בכנס שנערך השבוע הוצגו נתונים המדרגים את בתי החולים השונים בישראל לפי מדדים שנבדקו ע"י משרד הבריאות. מלר"ד (מיון) הילדים של 'קפלן' הגיע למקום הראשון בין בתי החולים הגדולים בישראל עם ציון 95 (ציון משותף עם ביה"ח 'מאיר').

ד"ר אורי בלה, מנהל מלר"ד הילדים, מסביר כי הסיבה למדדים הגבוהים נובעת מהתייחסות הצוותים לטיפול בכאב. "הצוות הרפואי ב'קפלן' הקפיד לאחרונה בדגש גדול על הפחתת כאב בילדים", הוא אומר. "אנו עושים כל מאמץ על מנת להעריך במדויק את מידת הכאב, ולתת טיפול המותאם אישית לילד. כמו כן, תגברנו את שעות הרופאים, וכיום במרבית שעות היממה יש רופא בכיר, ויש מומחים ומתמחים ברפואה דחופה ילדים".

בנוסף הוא מדווח על שינוי בנהלי העבודה: "כיום ילדים ממתינים זמן קצר בלבד עד שהם נבדקים על ידי אחות ולאחר מכן על ידי רופא".

ד"ר אורי בלה, מנהל מיון ילדים ב'קפלן' | צילום: ביה"ח 'קפלן'

"מדובר בהישג ארצי בלתי רגיל של צוות רפואי רגיש, מתחשב ואנושי, בניהולו של ד"ר אורי בלה, המטפל בילדים ועושה כל מאמץ להפחית כאב ולהעניק טיפול מותאם אישית לכל ילד", אמרה ד"ר שרית אבישי, מנהלת 'קפלן'. 

עוד מדגישים ב'קפלן' שהמעטפת המקצועית בחדר המיון מותאמת גם להורי הילד, שנמצאים בדאגה למצבו הרפואי. "אני גאה מאוד בצוות הרפואי הכולל רופאים, אחיות, מזכירות, שירות פסיכולוגי ועוד ומאחלת לילדים בריאות שלמה. אין ספק שלילדים ולהוריהם יש על מי לסמוך", סיכמה אבישי.