מצוקת החנייה ליד קופת חולים 'כללית' סניף רמז רחוקה מלהסתיים. בחודש אפריל האחרון התלוננו תושבי רחובות והאיזור על קושי רב במציאת חנייה פנויה באיזור, דבר המקשה בעיקר על מטופלים להגיע למקום. כעת נראה שהבעיה רק מחריפה, מאחר ולדברי תושבים גם חניות 'הכחול לבן' הבודדות ליד הקופה הפכו לחניות נכים.

סניף רמז של קופת החולים. עמוס | צילום: מיינט רחובות

סניף 'רמז' הוא הסניף המרכזי והוותיק בעיר של קופת החולים כללית, וניתנים בו שירותים רבים, בהם שירותי 'כללית סמייל', בריאות האישה, בית מרקחת, מכון רנטגן, רופאים מקצועיים ועוד. המיקום המרכזי של הסניף נוח למי שמגיע למקום בתחבורה ציבורית או ברגל, שכן הוא ממוקם בלב העיר, אך מי שמגיע אליו ברכב נתקל בבעיה.

בחודש האחרון התלוננו מבוטחי הכללית על כך שחולים וקשישים לא מוצאים חניה ליד קופת החולים בשל העובדה שאין חניה באזור. מול קופת החולים היו כמה חניות בודדות לנכים ומספר חניות כחול לבןף ובאופן קבוע אנשים היו חונים באמצע הכביש כדי להוריד חולים קרוב ויוצרים כאוס ופקקי תנועה. אחרים היו תרים אחר חניה במשך זמן רב או משאירים את הרכב באמצע הכביש כדי ללוות את החולים פנימה, שכן הם לא יכולים ללכת לבדם.

בזמנו נמסר מקופת החולים כי "מדובר בבעיה מוכרת בשל עלייה משמעותית בנפח פעילות המרפאה היועצת. בשנתיים האחרונות הוכפל מספר חניות הנכים משתיים לארבע. בנוסף, ניתן לחנות בחניון קניון רחובות, ובחניון גינדי ברחוב רוז'נסקי. לאור פנייתכם, תיערך בדיקה נוספת מול העירייה על מנת לבחון פתרון יצירתי בתנאים הקיימים".

כעת נראה שבמקום להיטיב עם המצב, הבעיה רק החריפה, שכן רוב החניות מול הקופה הפכו לחניות נכים. "אני לא מבינה את ההחלטה, נשים בהריון בסיכון מגיעות לקופת החולים ואין להן חניה אחת של כחול לבן באזור, צריך לזכור שברחוב הזה במרחק לא קטן מקופת החולים יש גם את בית המשפט גם את מס הכנסה גם את ביטוח הלאומי, ולאף אחד מהם אין חניות", אומרת תושבת העיר.

התושבים מודעים היטב לצורך בחניות נכים, אך טוענים שניתן היה להתחשב גם בציבור הרחב ולמצוא גם עבורו פתרון. "לא יכול להיות שכבר שנים לא מוצאים פתרון למצב הזה", טוען אחד ממטופלי הקופה.

מעיריית רחובות נמסר: "חשוב לציין כי בסמוך למדרכה הצמודה לקופ"ח רמז יש גם חניות בכחול לבן שאינן מיועדות לנכים. לגופו של עניין, קיבלנו פניות רבות מתושבים עם מוגבלויות בבקשה לסמן חניות עבורם בסמוך לקופ"ח רמז, לאור הקושי להגיע לטיפולים במקום. מתוך התחשבות במגבלה שלהם, וועדת התחבורה קיבלה את בקשתם, ומספר חניות הצמוד למדרכה אכן סומן עבורם. באזור קיימות מספר אופציות לחניה בתשלום". 

משירות בריאות 'כללית' נמסר בתגובה: "אכן מדובר בבעיה מוכרת בשל עלייה משמעותית בנפח פעילות המרפאה היועצת, המעניקה שירות מיטבי ומקצועי ללקוחות הקופה מכל האזור. חשוב להזכיר כי הכביש הנו שטח בבעלות עירונית לחלוטין ואינו שייך לכללית. בשנתיים האחרונות נערכה פנייה משותפת של מטופלים וצוות המרפאה לעירייה על מנת לטפל בנושא החניות. לגבי מקומות חניה שאינן צמודות למרפאה, ישנן שתי נקודות מרכזיות קרובות, האחת - חניון קניון רחובות, והשנייה - חניון גינדי ברחוב רוז'נסקי שפתוח לקהל".