החזאים מדווחים שסערה צפויה להגיע מחר לאזור רחובות. הטמפרטורות לא צפויות להיות נמוכות, אך קיים סיכוי גבוה מאוד לגשמים מלווים בסופות רעמים וברד. בעירייה נערכה ישיבת היערכות מיוחדת בשיתוף גופי החירום וההצלה.

כביש מוצף בשכונת שעריים אשתקד | צילום: אביגיל קדם

לפי נתוני השירות המטאורולוגי הטמפרטורות מחר צפויות לנוע בין 29 מעלות ביום ל-20 בלילה, אך למרות מזג האוויר היחסית חמים, קיים צפי של 80% לממטרים כבדים וסופות רעמים, והרוחות ינועו במהירות של 33 ק"מ לשעה. שיא המערכת צפויה להתרחש בחמישי בלילה, אז צפוי גשם סוער מלווה ברוחות חזקות, וקיים חשש לשיטפונות.

עיריית רחובות, על כל אגפיה, כבר החלה בהיערכות למערכת חורפית קיצונית. בעירייה מדווחים שהמוקד העירוני ריכז את כל הפעולות וההכנות לקראת בוא הסופה, וכל הצוותים העירוניים הונחו לתת מענה בהתאם. כמו כן נערכה אתמול (שלישי) ישיבת היערכות מיוחדת של גופי החירום וההצלה בעיר – גורמי העירייה, המשטרה כיבוי אש ומד"א.

כזכור בסופה שפקדה את העיר באפריל האחרון כבישים הוצפו ועצים קרסו. המטרה הפעם היא למנוע מהתרחישים הללו לחזור על עצמם.

בין היתר, נוספו כוננים לשם התמודדות עם תרחישים אפשריים כתוצאה ממזג אוויר קיצוני, וניתנה הנחייה להקפצת עובדים ולזמינות מקסימלית מעבר לרגיל. ציוד הרכבים, המנופים וניידות התיקונים נכנסו אף הם לכוננות, על מנת להתמודד עם מפגעים שיכולים להיווצר כתוצאה ממזג אוויר קיצוני.

היערכות עירונית לקראת הסופה | צילום: דוברות עיריית רחובות

במקביל להיערכות העירונית, מומלץ לתושבים להיערך בביתם ולהכין אמצעי תאורת חירום למקרה של הפסקת חשמל, להטעין את הטלפונים הסלולאריים, להצטייד במזון ובמלאי בקבוקי מים ולבדוק האם ישנם בקרבתם קשישים או בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים לעזרה וסיוע.

בנוסף ממליצים להימנע מנסיעות מיותרות ולחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקה (כגון דוודים, קולטים, אנטנות, אדניות, עציצים וכל מה שעלול לעוף ברוח), כמו גם לגזום ענפים רופפים בגינה. 

היערכות חורף ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

דורון מילברג, מנכ"ל העירייה: "לאור תחזית מזג האוויר, נדרשת היערכות מיוחדת במגוון תחומים, ונהיה מוכנים לכל תרחיש. אני קורא לתושבים לטלפן למוקד העירוני 106 בכל בעיה או צורך"

המוקד זמין לכל פניה 24 שעות ביממה גם בטלפון 08-9392444 או בווטסאפ 050-8806106