צילום המחשה: shutterstock

חדש ברחובות: נערכים להקמת מרכז צעירים אשר יכלול מעונות סטודנטים ושטחי מסחר. 

עיריית רחובות, באמצעות הל"ר- החברה לפיתוח רחובות בע"מ, יוצאת במהלך משמעותי למען צעירי העיר והסטודנטים הלומדים בה: הקמת מרכז צעירים שיכלול גם מעונות לסטונדטים.

"רחובות הציבה לעצמה כיעד לקדם את היצע מעונות הסטודנטים הציבוריים, כחלק מהמדיניות הממשלתית המקודמת בנושא", מסביר ראש העירייה, רחמים מלול ומוסיף: "כעיר המדע, יש ברחובות סטודנטים רבים ואנו רוצים לעודד אותם לגור ברחובות, ואף להישאר בה. כל זה כחלק ממדיניות כוללת למען הצעירים בעיר". 

מיקום הפרויקט | צילום מסך: עיריית רחובות

לשם כך, יצאה הל"ר יצאה בפרסום R.F.I  (בקשה לקבלת מידע ממתעניינים) להקמת מגדל מעונות סטודנטים ומסחר, כדי לסייע לגיבוש אופיו של המכרז העתידי.

לפרויקט המדובר ישנה תב"ע מאושרת (רח/2/112/ה) והוא ממוקם בפינת הרחובות דרך הים, דרך האצ"ל ורחוב המנוף בעיר, אשר נחשבים לצירי התנועה הראשיים בעיר עם נגישות תחבורתית מעולה, וממוקמים במרחק הליכה משולשת המוסדות האקדמיים הבולטים שקיימים בעיר- מכון ויצמן, הפקולטה לחקלאות מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית והמרכז האקדמי פרס.

כאן יוקמו מעונות הסטודנטים | צילום מסך: עיריית רחובות

ניסים סלמן, מנכ"ל הל"ר: "מדובר בעסקה אטרקטיבית ביותר עם חשיבות עירונית גבוהה. אופייה של רחובות כעיר מדע בא לידי ביטוי בלמעלה מ-7 מוסדות אקדמאים מובילים שקבעו בה את משכנם, אשר מושכים אל העיר למעלה מ- 13,000 סטודנטים אשר משוועים לפתרונות דיור אטרקטיביים, ואנו מקווים ליתן להם מענה איכותי במסגרת הפרויקט המתוכנן".

בשלב הבא מתכננים ברחובות לגבש מכרז שבסופו מערכת היחסים שתהיה עם הזוכה תקבע לטווח ארוך, ולכן יילקחו במסגרתו פרמטרים משמעותיים כמו ניסיון המציע, עמידה בזמנים, איתנות פיננסית, חזון תפעולי ועוד. ברחובות מזמינים את כל מי שרואה עצמו כגוף רלוונטי להתמודד במכרז.