החודש מצוין בישראל חודש הגאווה. במקביל למצעדי גאווה גדולים שנערכים בתל אביב, ירושלים ואפילו ברחובות, בחרו מועצות שונות לתלות את דגל הגאווה במקומות מרכזיים בישוב. השבוע הצטרפה לראשונה להנפת הדגל גם המועצה המקומית מזכרת בתיה. זאת לאחר בקשה שהפנה אליו תושב הישוב, שהופתע מהנכונות המיידית.

דגל הגאווה מתנוסס לראשונה | צילום: ערן לוי

"ראיתי בפייסבוק שבכל מיני מושבים וקיבוצים, ואפילו בקריית שמונה ובטבריה, תלו את דגלי הגאווה על בנייני המועצה", מספר ערן לוי, תושב מזכרת בתיה שיזם את הנפת הדגל, ומסביר: "השנה נראה שיש יותר היענות כי הרבה ראשי מועצות ועיריות התחלפו והביאו איתם משהו אחר".

זו לא פעם ראשונה שלוי מבקש לתלות את דגל הגאווה במועצה. פעם ראשונה הייתה לאחר הרצח של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים. "ניסיתי, פניתי וביקשתי, אבל זה לא צלח עם שלל תירוצים", אומר לוי. 

מאז התחלף ראש המועצה, וכעת עומד בראשה גבי גאון, ולוי החליט לנסות שוב את מזלו. הפעם נענה בחיוב. "אני שמח שראש המועצה נענה לבקשה, למרות שהוא יודע שעלולים להיות ריקושטים, אבל כאן הוא בעצם אומר: אני מקבל את כולם, יש מקום לכולם, וגם נערים שגדלים בישוב רואים את הדגל ויודעים שהם לא לבד".

עד כמה זה חשוב לדעתך שנער שגדל בישוב יראה את הדגל תלוי שם?

"כשאני גדלתי חשבתי שאני היחיד בעולם שהוא כזה, והנראות, במיוחד בישוב קטן היא מאוד חשובה, לא רק בתל אביב. גם בישובים קטנים יש אוכלוסיה גאה ונוער גאה צריך לדעת שזה בסדר, ומקבלים אותו. מאוד מרגש אותי שזו פעם ראשונה שזה קורה - הדגל תלוי גם אצלנו". 

לוי לא רק קיבל אישור, אלא גם רכש את הדגל בעצמו. "נסעתי במיוחד לתל אביב כדי לקנות דגל חדש, יפה וגדול. בדיוק הקימו תורן ליד המועצה, ודקות ספורות אחרי שהגעתי עם הדגל הוא כבר התנופף למעלה. כיף לדעת שיש לנו ראש מועצה נבחר שלוקח את את הישוב שלנו למקום של קידום ושיוויון לכולם".