אגף התנועה, שילוט ופיקוח עירוני יזם אתמול (שני) ביקורת פתע באתרי בניה ברחובות. השיטור העירוני ופקחי איכות הסביבה סיירו ב- 30 אתרי בניה מלווים בפקחי משרד העבודה האמונים על הבטיחות באתרי הבניה ברחבי הארץ.

שיטור עירוני רחובות |צילום: דוברות העירייה


מטרת הביקורת הייתה לבדוק את כל ההיבטים המהותיים הקשורים באתרי בניה: בטיחות בעבודה, פיגומים, שימוש בציוד לשמירה על הבטיחות, אישורי עבודה של הפועלים, הכשרתם ותוקף הרישיונות המקצועיים הנדרשים לכל סוג עבודה.

בנוסף נבדקו גם נושאים עירוניים חשובים כמו פסולת הבנייה ואופן פינויה, הסדרי התנועה בקרבת אתרי הבניה (שילוט, תמרור , מדרכות וכו').

פקחי השיטור העירוני ומשרד העבודה סיירו מאתר לאתר. בחלק מהאתרים נמצאו ליקויים והם נדרשו לטפל בהם.

בסיומה של הביקורת פקחי איכות הסביבה באגף התנועה והפיקוח רשמו 6 דו"חות בנושא אי פינוי פסולת בניה, ומשרד העבודה הורה על סגירת שלושה אתרי בניה, בשל אי עמידה בתנאים. בנוסף עלה חשד לזיוף רישיון מנופאי, והדבר הועבר לטיפול המשטרה.

ראש העירייה, רחמים מלול: "לאור ריבוי התאונות באתרי בניה בישראל, החלטנו ליזום ביקורת פתע באתרי הבניה בעיר רחובות יחד עם משרד העבודה, אשר מוסמך לפקח על הנושא על פי חוק. יוזמות כאלו מביאות לאכיפת החוק בעיר הן לטובת פועלי הבניין והן לטובת תושבי רחובות בכלל. נמשיך וניזום מבצעים כגון אלה למען השמירה על החוק והבטיחות בעיר".

על כך הוסיף ליאור שוקרי, מנהל אגף התנועה, שילוט פיקוח ושיטור עירוני ואמר: "יחידת האכיפה העירונית והשיטור העירוני מבצעים פעילות אכיפה מדי שבוע במגוון תחומים ונושאים. השבוע ביצענו ביקורת פתע הן בעסקי מזון והן באתרי הבניה, במסגרת שיתוף פעולה עם הגורמים האמונים על נושאים אלה. תפקידנו לסייע לאכיפת החוק בעיר במגוון תחומים– לרווחת תושבי העיר".