אחרי חמש שנות תכנון יצאה תכנית ההקמה של איצטדיון הכדורגל החדש ברחובות, לדרך, אך נראה שבנייתו לא תחל בשקט. אם בעבר היו אלה תושבי רחובות ההולנדית שהתנגדו להקמת האיצטדיון סמוך לבתיהם, הרי שעתה מגיעה ההתנגדות דווקא מהשכנים - תושבי נס ציונה. 

האיצטדיון העתידי ברחובות | הדמייה באדיבות עיריית רחובות

בפברואר האחרון אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את הקמתו של איצטדיון כדורגל עירוני חדש ברחובות. 

האיצטדיון  צפוי להיות חלק מפארק עירוני גדול. שטח הפארק יעמוד על 126 דונם, מתוכו יתפוס האיצטדיון 40 דונם. הוא יכלול 5,000 מושבים, כמו גם חדרי הלבשה, חדרי שופטים, חדרי עיתונאים, וכן שטחי מסחר ומתחם חנייה. במסגרת התוכנית, המתחם יכלול גם שטח ציבורי פתוח הכולל שימור שביל טרזינות היסטורי, ששימש קרוניות להובלת פרי, הקמת גשר הולכי רגל מעל מסילת הרכבת, מתקני משחקים, שטחי גינון, נטיעות עצים ומרחבים טבעיים.

לפי התכנית המקורית אמור היה האיצטדיון לקום בחלק הדרום-מערבי של העיר, וב-2012 אף החלו בבניית התשתיות להקמתו, אבל התנגדות נחרצת של תושבים, הביאה להעתקתו. כרגע התכנון הוא להקימו בחלק הצפוני של העיר. מצפון לדרך מנחם בגין וסמוך למסילת הרכבת ברחובות.

הדמיית האצטדיון המתוכנן

אך כעת נראה שגם המיקום החדש שנוי במחלוקת, כאשר ההתנגדות כעת מגיעה מתושבי שכונת 'סביוני נצר' בנס ציונה, שקרבת האיצטדיון החדש אליהם, מעוררת בהם כעס. מאות מתושבי נס ציונה כבר חתומים על עצומה הקוראת למנוע את בנייתו. 

בין השאר נטען בעצומה כי האיצטדיון יגרום נזק לאיכות החיים, עומס על רחובות השכונה עקב אוהדי כדורגל שינסו לקצר את הדרך או למצוא בה חניה, מה שיוריד את ערך הדירות ויגרום לדיירים הפסדים כספיים. עוד טוענים הפעילים שעיריית רחובות ניסתה תקופה ארוכה למצוא מיקום מתאים לאיצטדיון, אך בשל התנגדות תושביה, בחרה להקים את "המפגע", כהגדרתם, על גבול נס ציונה. 

יוזמי העצומה טוענים שקיימת אלטרנטיבה חלופית כמו יצירת שותפות באיצטדיון העירוני של נס ציונה  או בנייה במזרח רחובות, סמוך לבית העלמין העירוני.

לסיכום, הם קוראים לכל תושבי דרום נס ציונה וצפון רחובות להצטרף להתנגדות "להקמת המפגע המסוכן בדמות האיצטדיון החדש". את החתימות הם מתכוונים להעביר לוועדה המחוזית לתכנון ובניה, ולמשרדי הפנים והספורט, עם דרישה חד משמעית לבטל את התכנית. 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה:

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "מדובר בטענות ממוחזרות על רקע עונת הבחירות. הטענות הובאו  כולן בעבר בפני הוועדה המחוזית לתכנון ובניה ונדחו אחת לאחת. צר לנו שגורמים פוליטיים מנסים לעשות הון פוליטי על גבם של תושבי נס ציונה, בכל הנוגע לתב"ע שקיבלה תוקף, ופורסמה ברשומות.

לפני מספר שנים בחנה עיריית רחובות באופן יסודי את השטחים המתאימים להקמת איצטדיון, ובחרה בפארק המדע (שלב ב׳) סמוך לכבישי גישה, ובמרחק הליכה ממסוף הרכבת בהתאם להמלצות אנשי מקצוע.

לצד האיצטדיון, שאמור להכיל עד 5000 מקומות ישיבה, יוקמו שטחי מסחר וישתלבו עם פארק המדע. כמו כן, עתידים להבנות כבישי גישה חדשים, חנייה מותאמת ושבילי הליכה ממסוף הרכבת.

רחובות היא עיר מרכזית בישראל ובירת השפלה, ותושביה זכאים למתקני ספורט חדישים ומודרניים. בימים אלה העירייה מצויה בהכנות לקראת מכרז לבניית האיצטדיון".