האורחת המרכזית באירוע 'שבתרבות' בבית 'יד לבנים' ברחובות צפויה להיות השבוע (שבת 16.2) יו"ר סיעת מרצ, חברת הכנסת, תמר זנדברג. יש מי שרואה בקיום האירוע בבית 'יד לבנים' טעם לפגם, והחלה מחאה הקוראת לבטלו.

תמר זנדברג. אורחת מרכזית בשבתרבות | צילום: חורחה נובומינסקי, צילום מסך פייסבוק

"יש חוק וקונצנזוס שלא עושים אירועים פוליטיים מפלגתיים בבית יד לבנים", אומר שי גליק, מנכ"ל ארגון 'בצלמו', המוביל את המחאה רשתות החברתיות, ומסביר: "אנחנו ארגון זכויות אדם, ואנחנו חושבים שהזכות והחובה היא החיים, ופועלים לזכויות חיילי צה"ל".

לדבריו כאשר הבחין בפרסומים המזמינים את הציבור להגיע לאירוע, פתח במחאה, שכבר סוחפת אחריה גולשים ברשתות החברתיות. הסיבה דבריו היא המיקום שבו האירוע יתקיים.

"אני לא סותם פיות ואם שוכרים אולם פרטי יש לכל אחד את הזכות המלאה להופיע, אבל אם זה במימון שלי, ציבורי? יש חוקים מה מותר ומה אסור במבנים ציבוריים", הוא טוען.

יש לציין שבנוסף להיותו של בית 'יד לבנים' ברחובות מקום להנצחת  410 הנופלים של העיר, הוא משמש גם כמרכז תרבות, ובין היתר מתקיימות בו הרצאות, מפגשי חברה, הרצאות ואירועי 'שבתרבות'. כך שזנדברג אינה הפוליטיקאית היחידה שהוזמנה להופיע בו.

"יש הבדל בין תקופת בחירות לתקופה רגילה, כרגע זו תקופת בחירות", קובל גליק וטוען שאירוע פוליטי מסוג זה בבית 'יד לבנים' אינו ראוי בתקופה הנוכחית. 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: באירועים כגון אלה מופיע מגוון של מרואיינים, יחד עם פוליטיקאים מכל גווני הקשת הפוליטית".

ב'מרצ' בחרו שלא להגיב.