בספטמבר האחרון, באמצע חגי תשרי, הזדזעזעו רבים ברחובות מאירוע שבמהלכו  צעיר מרחובות השליך חמישה גורי כלבים מהחלון. כתב אישום הוגש נגד הצעיר, אליו התווספו שני אירועי אלימות נוספים. עורך דינו טוען לאי שפיות. 

צילום: Shutterstock

כתב אישום חמור הוגש בימים האחרונים לבית משפט השלום ברחובות נגד נ', צעיר בן 21, המתגורר ברחובות עם הוריו ואחותו הקטינה. האירוע המרכזי בפרשה התרחש בספטמבר האחרון, אך בפרקליטות מחוז מרכז הוסיפו לכתב האישום שני מקרים חמורים נוספים שהתרחשו בשלושת החודשים האחרונים, והיו עשויים להסתיים באסון. 

על פי כתב האישום, באחד מימי ספטמבר האחרון, סמוך לשעה 22:00 בלילה, התגלע ויכוח בין הצעיר לאמו על רקע כספי. במהלך הויכוח שבר הצעיר את חלון הבית, שבר את התריסים, ניפץ את מסכי הטלויזיה בבית ואת המחשב. לאחר מכן שבר את ארון הבגדים, והצית את מיטתו.

בהמשך פנה לכיוון אמו ותקף אותה בבעיטות ואגרופים. אז לקח הצעיר חמישה גורי כלבים בני עשרה ימים שהיו בדירה והשליכם מחלון הבית. מה שגרם להם לפציעה חמורה, ואף למותו של אחד מהם. תוך כדי השלכת הגורים המשיך הצעיר, לפי כתב האישום, לצעוק לאמו שכאשר יסיים יהרוג גם אותה. 

עו"ד משה אלון.  "ענישה רגילה תהווה פלסטר" | צילום: יח"צ

עו"ד משה אלון, קצין משטרה בעבר וכיום עו"ד פלילי ובא כוחו של הנאשם, מספר: "הוגש כנגד הנאשם כתב אישום חמור בגין הריגה או היזק לבעל חיים, היזק לרכוש במזיד, תקיפה, איומים הותעללות בבעל חיים (4 עבירות).  הפרקליטות צרפה לכתב האישום גם אירוע שהתרחש יומיים קודם למקרה הנ"ל בו תקף הנאשם את אביו ואיים לפגוע בו עם סכין תוך שהוא גורם נזק לרכוש, וכן אירוע שהתקיים בחודש מאי השנה בו תקף את שני הוריו תוך שהוא פוצע את אביו עם זכוכית וגורם לו חבלות בפניו".

"ענישה רגילה לא תטפל בבעיה עצמה אלא תהווה "פלסטר", אומר עו"ד אלון. "ביקשתי מבית המשפט לשלוח את הנאשם להסתכלות והערכה פסיכיאטרית. אין לי ספק שהערכה תוכיח שלא מדובר באדם נורמטיבי וכי נדרש טיפול רפואי פסיכיאטרי ולא מאסר מאחורי סורג ובריח, לאחריו יחזור לחיק משפחתו ללא טיפול מתאים ובמסוכנות גבוהה לאירוע נוסף שלא ניתן לדעת מה יהיו תוצאותיו".

"מדובר באירוע טרגי וחריג", הוא מסכם. "ביקשנו הערכה נפשית כי אין ספק כי במעשיו הוכיח הנאשם, למרות גילו הצעיר, כי הוא סובל מאי שפיות. אני תקווה כי ההסתכלות תוכיח זאת והוא יקבל את הטיפול הנפשי הראוי. בית מאסר אינו תמיד האופציה המועדפת".