שדה הקנאביס שנחשף | צילום: דוברות המשטרה

פעילות שגרתית של מתנדבי יחידת הסיור הכפרי של משמר הגבול (מג"ב) של משטרת ישראל הביאה בשבוע שעבר לאיתורה של כמות גדולה במיוחד של צמחי קנאביס שגודלו בשטח פתוח ליד רחובות בשטח שבין מזכרת בתיה לקיבוץ חולדה.

מדובר בתפיסת הסמים הגדולה ביותר שהתרחשה באיזור זה בשנים האחרונות, ובסיכומו של דבר אספו אנשי המשטרה מהשטח כ־700 שתילים גדולים במשקל כולל של קרוב ל־400 ק"ג.

תחילתו של הסיפור בסיור שגרתי בשטחים הפתוחים של המועצה האזורית גזר, לא רחוק מכביש 6, וכל זאת במסגרת סיורי שטח שמטרתם להגן על השטחים החקלאיים מפני גניבת תוצרת חקלאית וציוד.

חברי צוות סיור שעברו בשטח הבחינו בגידולים שעוררו את חשדם, ובתוך זמן קצר, לאחר שהצליחו להיכנס באופן רגלי לשטח המדובר, הבינו מתנדבי מג"ב כי מדובר בשתילי קנאביס.

כוחות מג"ב נוספים שהוזעקו לשטח מצאו במקום ממצאים נוספים שהעידו על כך שמדובר בשדה המטופל על ידי אנשים, וזאת לאור אמצעי דישון והשקיה שאותרו במקום, כמו גם מצלמות אבטחה שתיעדו את הנעשה בשדה מסביב לשעון.

בימים שלאחר גילוי השדה הוצבה במקום שמירה, ותושבי האיזור התבקשו שלא להתקרב לשטח. בתחילת השבוע השלימו חוקרי המשטרה את פעולות החקירה ואספו ראיות שעשויות לסייע באיתור מי שעסקו בגידול השתילים. נכון לעכשיו בעלי השדה טרם נמצאו.