כלבה. צילום: shutterstock

     

משפחה מרחובות תובעת את בית החולים הווטרינרי בבית דגן בעקבות מספר ניתוחים שבסופם כלבתם "לאקי" מתה. לטענתם, הדבר קרה בשל ריבוי הרדמות לצורך טיפולים וניתוחים, וכעת הם דורשים 20 אלף שקלים בתביעתם.

משפחה מרחובות ולהם כלבה מזה כ-10 שנים, חוותה את הנורא מכל – כלבתם יצאה אחריהם לכביש כשליוו חברים למכוניתם - ונדרסה. בית החולים הווטרינרי ברחובות היה סגור באותה שעה ולכן מיהרו לבית החולים הווטרינרי בבית דגן.

על פי כתב התביעה, לאחר התייעצות בבדיקה ראשונה נאמר להם שהמצב אינו דחוף, הכירורג לא נמצא ויבדקו אותה בבוקר. לאחר בדיקות רנטגן ובדיקות נוספות בבוקר נמצא כי הכלבה סובלת מפגיעה מורכבת של שברים ברגליים ובאגן, אך לא נצפו פגיעות פנימיות והחלט על ניתוח.

הכלבה הוכנסה לניתוח שארך שש שעות, ובו טופלו השברים. כמו כן, הוכנסה פלטה לאיחוי השבר באגן. לאחר שלושה ימים הכלבה שוחררה לביתה עם המלצות להמשך טיפול.

מספר ימים לאחר מכן חזרה לאקי לביקורת עם אם המשפחה. בתביעה נטען כי סטאז'רית שהיתה באותה העת במקום וביצעה את הביקורת, ביצעה לכלבה בדיקה ראשונית ועיקמה לה את הרגליים בחוזקה. למחרת בבוקר הכלבה לא הפסיקה ליילל, והמשפחה הביאה אותה שוב לבית החולים, שם נערכו לה בדיקות ונמצא כי הפלטה שהוכנסה לרגלה נשברה.

לטענת המשפחה ניסו "להפיל עליהם את האשמה" לשבירת הפלטה. עוד הם טוענים בתביעה כי השבר לא היה יכול להיגרם על ידם. הכלבה היתה בהשגה מלאה, על פוף ברצפת הבית, והם אף החסירו ימי עבודה כדי לשהות לצד הכלבה. לטענת המשפחה השבר נגרם או מפלטה באיכות נמוכה/פלטה סדוקה, או מהפעולה החזקה שביצעה הסטאז'רית ביום הביקורת, שכן לפני כן הכלבה לא היתה נתונה בכאבים.

הכלבה עברה סדרת צילומים והוכנסה שוב לניתוח, היא הורדמה לצורך צילומים, ושוב הורדמה לצורך הניתוח. לפני שעברו 24 שעות מזמן הניתוח התקשרו למשפחה לבוא לקחת את הכלבה חזרה לביתה. הכלבה לא אכלה ולא עשתה צרכים בשלב זה, לפי כתב התביעה.

בבוקר למחרת הכלבה החלה להקיא. המשפחה חזרה לבית החולים לאחר שהכלבה חשה מאוד ברע, בבדיקות נמצא כי היא סובלת מדלקת חריפה בלבלב (לטענת המשפחה בשל ההרדמות הרבות) ולאחר מכן מתה לאקי.

המשפחה נותרה שבורה, הכלבה הייתה אצלם 10 שנים והיוותה חלק בלתי נפרד מהבית. לטענתם הם דיברו עם וטרינרים רבים וכל אלה ציינו כי פלטה לא אמורה להישבר. כעת המשפחה תובעת מבית החולים החזר עבור ההוצאות הרבות שהיו על הכלבה בימי הטיפול במקום – 14 אלף שקלים עבור הניתוחים והטיפולים ו—6 אלף שקלים עבור הפסד ימי עבודה.

מבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי נמסר: "אנו משתתפים בצער המשפחה על מותה של לאקי. מבדיקה שנעשתה עולה שבית החולים פעל במקרה זה ללא כל דופי".