שלולית החורף מתעוררת | צילום: יובל רוזנברג

הסופה הגדולה פסחה על העיר רחובות, בינתיים, אבל מי הגשמים בהחלט הגיעו לבריכת החורף וציפורים כבר ניצפו בה. תושב העיר והפעיל הסביבתי, יובל רוזנברג, מדווח שהסרטנים הראשונים שמתעוררים במי הבריכה נקראים ציקלופסים, ואליהם יצטרפו בקרוב עוד מיני סרטנים רבים נוספים.

איזה עוד מינים חיים בשלולית החורף?

"מאות השפיריות שהתפתחו במי הבריכה בשנה שעברה חיכו להתמלאותה המחודשת, ועכשיו הן יטילו את ביציהן במים, מהם יתפתחו הזחלים, שלב הצעיר של השפירית, שבבגרותם יתעופפו החוצה מן המים. דו-חי נדיר בשם חפרית צפוי להטיל את ביציו במי הבריכה בזמן הקרוב. ראשני החפריות זקוקים למספר חודשים על מנת להפוך לבוגרים, ולכן הם ממהרים להטיל את שרוכי הביצים לפני הקרפדות והאילניות". עוד הוא מספר שציפורים שונות כבר נצפו בבריכה. 

מי הבריכה אמנם עוד עכורים כרגע בגלל סחף ומשקעים, אך הם צפויים לשקוע בקרוב ואז המים יהיו צלולים.

שלולית החורף ברחובות | צילום: אבי מועלם

חובבי הטיולים ישמחו לגלות שניתן לבקר בשלולית החורף כבר בשבת הקרובה, אך יש להישמע להנחיות ולזכור שמדובר בשמורת טבע המאכלסת בעלי חיים נדירים ומוגנים. אין להיכנס למי הבריכה כי הדבר מעכיר את המים ופוגע בבעלי החיים.

איך מגיעים?

ההגעה למקום היא דרך תחנת הדלק לכיוון רמלה על כביש 40 (מאחורי התחנה יש שביל שמוביל לבריכה) או מבית העלמין בשדרות מנחם בגין, אחרי החניון ממשיכים על כביש העפר לכיוון הגבעה, השביל מוביל לבריכה.