בית חולים 'קפלן' פרסם לאחרונה פוסט מיוחד שתפס את עיני הגולשים: במרכז הרפואי מחפשים צלם לחצי משרה, כאשר עדיפות תינתן לבעלי מוגבלויות.

דרוש צלם | צילום המחשה: pixabay

העבודה כוללת שירותי צילום לאירועים וכנסים של בית החולים, צילומים קליניים של המטופלים, צילומים בחדרי ניתוח וכדומה.

בית החולים הפתיע ברשימת הדרישות: קורסי צילום רלוונטיים, ניסיון רב בצילום ועריכה, ידע וניסיון בתוכנות כמו 'פוטושופ' ועיבוד תמונה, וכן צוין כאמור כי תינתן עדיפות לבעלי מוגבלויות.

לדברי אורית ארטל־דלוגין, מנהלת השיווק ב'קפלן', וגיל בנימין, מנהל משאבי האנוש של המרכז הרפואי, בבית החולים יש גישה ייחודית ופתוחה להעסקת בעלי מוגבלויות במגוון רחב של תפקידים.

"הזדמנות שווה". ארטל־דלוגין | צילום: פרטי

"שלושה אחוז מהעובדים במרכז הרפואי 'קפלן' הם בעלי מוגבלויות", מסבירה ארטל־דלוגין, שמשרת הצלם מיועדת למחלקה שלה. "זה קו מנחה לתת להם סיכוי שווהלשלב אנשים עם מוגבלות בעבודה".

"אנחנו בד' אמותינו משתדלים לראות איך אפשר לקדם את ההשמה וההעסקה של בעלי מוגבלויות", אומר בנימין. "יש את חוק חמשת האחוזים ואנחנו עומדים בו, אבל זה לא מה שמעניין, כי עקרונית ככל שנוכל לגייס מבחינתנונשמח".

יתרה מכך, בנימין מסביר שאם תהיה מגבלת נגישות בעבודה ויהיה מועמד מתאים שהמגבלה תפריע לעבודתו, הם יבדקו את הנושא לגופו של עניין ויבצעו התאמות. "אנחנו משתדלים גם להקל על כל עובד קיים שהוא לאו דווקא מוכר כבעל מוגבלות, אלא שקורה משהו והוא מצהיר שהוא כזה".

לדבריו, ב'קפלן' ישנם עובדים בעלי מוגבלויות במגוון רחב של תפקידים, בכל המחלקות. "זה יכול להיות בכל התחום של המינהל, יכולה להיות גם אחות עם מוגבלות כזאת או אחרת. ככל שהמוגבלות מקשה על עבודתה אנחנו משתדלים לסייע, ככל שאנחנו יכולים למקסם את העיסוק שלו מול המגבלה, כל עוד יש הלימה אז אנחנו שם".

לדברי ארטל־דלוגין, שילוב אנשים עם מוגבלויות הוא נושא חשוב גם מבחינה ערכית. "זו המטרה שלנו, וזו משימה מההיבט הערכי. אנחנו קודם כל מחפשים צלם, זו המשרה ויש דרישות, וכל מי שיעמוד בדרישות ובתפקיד הוא ראוי וכולם יזכו להזדמנות שווה".

חושבים שאתם מתאימים למשרה? שלחו קורות חיים למיילHrkaplan@clalit.org.il.