שלטי חוצות לא רגילים הופיעו בימים האחרונים ברחובות. תמונת אדם מתנוססת עליהם ואזהרה מפני מעשה נוכלות לכאורה. הציבור נקרא להיזהר ולפנות למשטרה במידה וראה את האיש. מאחורי המודעות עומד מוקי, בעלי חברת 'מבט ראשון', לשלטי חוצות, שהחליט לנצל את השלטים שהפרסום בהם עולה עשרות אלפי שקלים, כדי להזהיר את הציבור מפני מעשה העוקץ שלטענתו חווה.

שלט החוצות שהופץ בעיר. מבוקש | צילום: מוקי 'מבט ראשון'

תחילת הסיפור בסוכנות לרכבי יוקרה שהפעיל תושב איזור רחובות. לקוחותיו טוענים שהאיש נעלם לפני כשבועיים כשהוא מחזיק לכאורה ב-20 מיליון שקלים שניתנו לו על ידם כערבון לקבלת כלי רכב יוקרתיים שהזמינו. 

אחד מאותם לקוחות היה מוקי, בעלי חברת 'מבט ראשון', שאיבד לטענתו 600 אלף שקלים. "קיבלנו טלפון מסוכן שלו ששאל אותנו אם הוא דיבר אתנו", מספר בעל החברה, שלדבריו הבין מאוחר מדי שנעקץ, ויתכן שלא יראה שוב את כספו. בצעד יוצא דופן החליט לנצל את שלטי החוצות שלו כדי לקבל מידע נוסף שיביא לתפיסת האיש.

"כרגע לא יודעים איפה הוא. אנחנו שילמנו על רכבים והכסף איננו", טוען מוקי.

חשדתם במשהו לפני שהוא נעלם?

"לא. שילמנו את הכסף והוא שלח אותנו להוציא ביטוחים לרכב ואסמכתאות. לא היה שום חשד שמשהו לא בסדר, הוא נתן צ'ק ביטחון. וכל צ'ק נתן צ'ק ביטחון אישי. לפני שבועיים עד כמה שידוע לנו הוא פשוט נעלם". 

למה הצבת את השלטים?

"כדי שאחרים לא יפגעו ממנו. זו המטרה הראשונה כי הוא מסוגל עוד להמשיך ולעבוד. דבר שני להפעיל לחץ שכל מי שיודע ומכיר יסייע לנו לקבל מידע על מקום הימצאו". 

אנשים פונים אליך בעקבות השילוט?

"אני כל יום מקבל טלפונים, רק אתמול התקשר מישהו שסיפר שהוא עקץ אותו ועוד חברים שלו ב-200 אלף שקלים. קיבלתי חמישה טלפונים אתמול".

לדברי בעל חברת השלטים, המהלך הקיצוני אינו מפחיד אותו. "אני דובר אמת, וזכותי להציף את מה שקרה לי. כל מי שנפגע התלונן במשטרה, הכל נעשה עפ"י חוק, הצעד הזה נועד רק לעזור להביא פרטים נוספים עליו ולמנוע מאחרים להיפגע". 

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".