ברחוב משה חרש ברחובות חלק ניכר מהמדרכות צבועות אפור ולכן החנייה חינם, אבל מה שנראה כיתרון הפך עבור תושבי הרחוב לחיסרון שהוביל למצוקת חנייה קשה. "זו שכונה שקטה שמהווה אזור חניה קבוע למבקרי הקניון, וגם לעובדים המחנים ברחוב במשך כל שעות העבודה של הקניון", מסבירים תושבי הרחוב.

בניין ההוצאה לפועל ומס הכנסה ברחובות | צילום: אביגיל קדם

לדברי התושבים בשל קרבת הרחוב לקניון, בתי המשפט ומס הכנסה, הפך האיזור למקום החנייה של עובדי המוסדות הללו, וגם של המבקרים בהם. "אני רואה אותם מגיעים בבוקר ומחנים, נשארים כל היום, ולמי שבאמת מתגורר שם, אין מקום חניה אחד פנוי", תושב הרחוב.

לדברי התושב בעבר הופנתה לעירייה בקשה להפוך את הרחוב לחד סטרי או להפוך את האיזור למיועד לבעלי תו תושב בלבד, מה שעשוי היה לצמצם את בעיית החנייה, אך הפתרון לא יושם. 

משה חרש. מצוקת חנייה חמורה | צילום: אביגיל קדם

"זה מצב שהפך כבר לא נעים", אומר התושב ומסביר שמדובר בבעיה שמשותפת לכל הרחובות באיזור, רחובות שבשל קרבתם למוסדות מרכזיים בעיר, הפכו גם למתחם החנייה עבורם. "בחצי שנה האחרונה המצב רק הלך והחריף", טוענים התושבים ומבקשים מהעירייה למצוא פתרון".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "חשוב מאוד שהתושבים יפנו לאגף התנועה בעירייה למציאת פתרון. כמו כן באפשרותם להגיש פניה מטעם כלל דיירי הרחוב לוועדת התחבורה העירונית, בבקשה להחלטה על חניה לדיירי הרחוב בלבד החל משעה מסויימת".