האירוע שעליו התלונן במשטר לוחם האש, בן העדה האתיופית, התרחש לפני כחודשיים. לדבריו, בזמן שהכבאים ראו טלוויזיה בתחנה, הגיע מאחוריו קצין ושבר ביצה על ראשו. לאחר מכן לדברי הכבאי, הוא זרק עליו נעל, ובהמשך אמר: "תגיד תודה שהביאו אתכם מהג'ונגל". בנוסף לדברי המתלונן, הטיל הקצין ספק ביהדותם של יוצאי אתיופיה.

תחנת כיבוי אש רחובות | צילום: אביגיל קדם

הכבאי המוטרד פנה למפקד התחנה והתלונן. הובטח לו שהעניין יטופל, אך לטענתו דבר לא נעשה והוא נדרש "להשאיר את הכביסה המלוכלכת בבית". כאשר הגיש תלונה במשטרה, אף הואשם לטענתו באמירות גזעניות. 

כיום, לאחר שהועבר לתקופה מסוימת לתחנה אחרת, חזר הכבאי לתחנת רחובות, וחבר המועצה, דניאל מרשה, יזם, כהבעת תמיכה ציבורית, הפגנת סולידריות מול תחנת הכבאות ברחוב דרך הים ברחובות. 

מרשה מסביר שלהפגנת התמיכה מספר מטרות. "הראשונה היא שאנחנו דורשים לפטר את הקצין לאלתר", הוא אומר, ומוסיף ש"על מפקד תחנת כיבוי האש לתת את הדין על התנהלותו לאחר המקרה, וכמובן להביע תמיכה". 

הפגנה מול תחנת כיבוי האש | צילום: דניאל מרשה

"הקהילה עומדת מאחורי הנתקף. הקהילה מרגישה רע מאוד, לצערי התופעה זאת חוזרת שוב ושוב וכנראה התופעה הזאת לא תיפסק עד שינקטו עונשים משמעותיים, הקהילה לא תרפה עד שימצו עונשים על גזענות", קובע מרשה.

עוד טוען מרשה שראוי היה שראש העירייה, רחמים מלול, יגנה את מה שהתרחש. "לצערנו ראש העירייה לא אומר מילה, כאילו זה קרה בעיר אחרת. הייתי מצפה ממנו למילה אחת, לפחות לגנות את התופעה", הוא מסכם.