טיול של ועד גמלאי עיריית רחובות הסתיים בבית המשפט, אחרי שאחת המשתתפות תבעה אישה אחרת ואת מדריך הטיולים, בטענה כי השפילו אותה במהלך הטיול. התובעת הגישה לבית משפט השלום ברחובות תביעת לשון הרע בסכום של 120 אלף שקל.

צילום המחשה: shutterstock

על פי התביעה, גמלאית העירייה קיבלה בשנה שעברה פירוט של טיול שארגן ועד הגמלאים למשך 16 יום והחליטה להצטרף לטיול, עבורו שילמה 15.6 אלף שקל. לטענתה, במקום ליהנות היא מצאה את עצמה קורבן להשפלות מצד מדריך הטיולים, וזאת בגיבוי של יו"ר הוועד.

על פי כתב התביעה, האישה טוענת כי באחד הימים היא ביקשה לשבת בקדמת האוטובוס כי לא חשה בטוב. יו"ר הוועד הסכים אך כשמדריך הטיולים ראה אותה מתיישבת במקום של מישהי אחרת, הוא סילק אותה.

בהמשך הם הגיעו למלון, שם קיבלה האישה מעטפה עם מפתחות לחדר. על פי התביעה, המדריך רץ אליה, חטף מידה את המעטפה והניח בידה מעטפה אחרת. היא דרשה לקבל את המעטפה שלה בחזרה ובתגובה זכתה לכינויים 'אישה רעה', 'חצופה עם רגשי נחיתות', 'משוגעת' והמדריך אף ציין כי מעולם לא פגש אישה כמוה.

האישה החלה לבכות ולא יצאה לארוחת הערב עם שאר המשתתפים. כשהמדריך ויו"ר הוועד הגיעו לבדוק מה קרה, המדריך אמר שאם פגע בה הוא יתנצל, אך המשתתפת דרשה שיתנצל מול כולם. לטענתה, בשלב זה התפתח ויכוח שלאחריו ביקשה שיוחזר לה הכסף ששילמה מראש כטיפ למדריך, אך היא סורבה. את המשך הטיול בילתה כשהיא מנודה משאר האנשים, אף אחד לא ישב או דיבר איתה, ולטענתה נאמר עליה מאחורי גבה כי היא הרסה את הטיול.

עוד צוין בתביעה כי לאחר החזרה לארץ ניתקו אותה ממקורות מידע זמינים ופרסמו עליה לשון הרע, בכך שכתבו כי "יש לחנך אנשים שמתנהגים כמוה". היא חדלה לקבל פרסומים והזמנות מוועד הגמלאים ומאז הטיול היא לא מצליחה להזמין כרטיסים לאירועים שהוועד מארגן, זאת בטענה כי עליה להתנצל.

כאמור, האישה תובעת סכום של 120 אלף שקל וכעת ממתינים בבית המשפט לכתב ההגנה של הנתבעים.