ראש העיר לשעבר של נס ציונה, יוסי שבו, נפטר הבוקר (יום ד') לאחר מאבק במחלה קשה.

"נפלה עטרת ראשנו", כתב הבוקר גיסו , מאיר דהן, מי שהיה ראש מועצת מזכרת בתיה עד לאחרונה. "יוסי היה איש מעש, לוחם ואוהב אדם".

צילום: דוברות עיריית נס ציונה

יוסי שבו שימש כראש עיריית ראש העיר נס ציונה משנת 1993 ועד שנת 2018 והיה בן 79 במותו. שבו החל בפעילותו הציבורית בשנת 1989 כראש סיעת הליכוד ובתפקיד סגן ראש העיר, בשנת 1993 נבחר לראשות העיר נס ציונה מטעם רשימה עירונית על מפלגתית, 'נס ציונה נטו', ומאז כיהן ברציפות עד לבחירות האחרונות, בהן הודיע שלא יתמודד.

בשנת 2016 התגלה כי שבו חלה בסרטן הריאות, אולם הוא המשיך לכהן עד סוף הקדנציה.

שבו נחשב לאחד מראשי הערים הטובים בארץ, בכל תקופת כהונתו העיר נס ציונה נהנתה מאיזון תקציבי והפכה לאחת הערים המבוקשות בארץ.

הארון יוצב ברחבת העירייה בין השעות 16:00 ל-18:00, הלוויה תתקיים בשעה 18:00 בבית העלמין בנס ציונה.

מודעת האבל

"אישיות נדירה"

בעקבות הידיעה על מותו של שבו, זרמו הודעות תנחומים לבית המשפחה. בית החולים "אסף הרופא" פירסם הודעה לפיה מנהלת המרכז הרפואי 'שמיר', ד"ר אסנת לבציון קורח, ההנהלה הרופאים האחים והאחיות וכל העובדים כואבים את מותו. 

"יוסי היה אישיות נדירה, ראש עיר מצוין, אהוד ואהוב על כל התושבים ועל הקולגות לעבודה. יוסי עשה רבות כדי לפתח ולהביא את העיר נס ציונה למקום בו היא נמצאת היום. היה לנו את הזכות לעבוד ולשתף פעולה עם יוסי במשך שנים ארוכות כראש העיר. בזכותו הודקו מאוד הקשרים בין המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא לבין תושבי העיר נס ציונה, בעיקר בפרויקטים רבים ומגוונים לטובת בריאות הציבור בקהילה. תנחומינו לתושבי נס ציונה ולמשפחת שבו, מי ייתן ולא ידעו עוד צער".