האירוע ברחוב מאפו | צילום: דוברות איחוד הצלה

לפני שבועיים סערה העיר רחובות בעקבות מקרה דקירה של ילד בן 6 בגן משחקים ברחוב מאפו. הדוקר, תושב רחובות בן 34, נעצר ובחקירתו טען האיש שביצע את המעשה כי חשב שהוא ערפד.

ביום חמישי ה- 25 ביולי, הובהל יהודה קירט בן ה-6 מגן משחקים ברחובות לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי 'קפלן' כשהוא פצוע באורח קל עד בינוני עם יד מדממת כתוצאה מהדקירה.

לאחר ייצוב מצבו הוא עבר לחדר הניתוח ועבר ניתוח מורכב במרפק ע"י ד"ר דוד יהודה, מנהל היחידה לכירורגיה של כף היד, וצוות חדר הניתוח לתפירת מסת השרירים המכופפים של האמה והאצבעות ומערכת כלי הדם. לפי הרופאים, בנס גדול לא נפגעו העורק הראשי והעצבים באזור היד.

שבועיים לאחר הדקירה, הגיעו יהודה והוריו, רות וארז קירט, לבדיקה אצל ד"ר יהודה והודו לו על הטיפול הרפואי המעולה שהציל את ידו של יהודה, ועל שירות אדיב ואמפתי.

משפחת קירט וד"ר יהודה | צילום: גלעד שעבני

"התכוננתי לאסוף את יהודה וכשהגעתי לשם הבנתי שמדובר באירוע טראומתי וכשהגיע מד"א הבנתי עד כמה המצב חמור ופצע הדקירה עמוק ולא פשוט", אמר האב. "הגענו ל'קפלן' וברגע שנכנס ד"ר דוד יהודה הכל הפך להיות רגוע, לקחתי צעד אחורה והייתי רגוע לגבי הטיפול המיטבי בילד שלי".

ד"ר דוד יהודה הוסיף כי קיבל דיווח על ילד שהגיע עם פציעה די חמורה. "רצנו וראיתי ילד עם פצע עמוק בחלק הקדמי של המרפק באזור כלי הדם והעצבים. אבל הוא היה רגוע וגיבור בצורה בלתי רגילה. ביצענו ניתוח דחוף כדי לבדוק את אספקת הדם עם צוות רפואי מצוין של חדר ניתוח. מדובר בנס גדול שהעורק הראשי והעצבים לא נפגעו. תפרנו כל קצה של שריר לקצה השני בצורה הכי טובה שיכולה להיות. שבועיים אחרי האירוע יהודה מניע את האצבעות ואין חסר נוירולוגי ומתחילים בתהליך שיקום המרפק".

ד"ר יהודה אף הציע ליהודה הקטן תחרות הורדות ידיים בעוד כשבועיים לאחר תהליך השיקום.