מצוקת החניה בעיר עוררה בימים האחרונים את נושא חניית נבחרי הציבור. לרוב 25 חברי המועצה לא מוקצית חנייה בשטח העירייה, ונשמרות להן חניות בחניון ציבורי סמוך. מה שלטענת חבר האופוזיציה, אביב איטח, מחריף את מצוקת החנייה באזור.

החנייה ברחוב חרל"פ ברחובות | צילום: אביגיל קדם

החניון המשמש את חברי המועצה הוא חניון חרל"פ. שלט מוצב במקום וקובע שחלק ממקומות החנייה שמורים עד השעה 16:00 לחברי המועצה. מאחר ומדובר בחנייה כחול לבן באזור שבו מצוקת החנייה גדולה, נראה שהמופסדים הם שאר מחפשי החנייה בעיר.

מי שקורא לשנות את המצב הוא חבר האופוזיציה מסיעת 'רחובותי', אביב איטח, אך יש לציין שהקולות בעד הסדרת חנייה לחברי המועצה נשמעים גם בין שורות הקואליציה. 

"החניות של חברי המועצה הם הנושא שפחות חשוב כאן", אומר איטח, ומסביר: "מה שכן חשוב זה מצוקת החנייה בעיר, ולכן אני קורא לבטל את חניות חברי המועצה שם ולמצוא את הפתרון אצלנו בעירייה".

חנייה לחברי מועצה. לא על חשבון הציבור | צילום: אביגיל קדם

לדבריו, במצב הנוכחי בבניין העירייה שמורות חניות לבעלי תפקידים שמשרדם כלל אינו בבניין העירייה. ביניהם, לדבריו, נמצאים: מנכ"ל הלר, סמנכ"ל הלר, מנכ"ל החברה העירונית, מנהלת שירותים חברתיים, מנהל אגף פיקוח שילוט ותנועה ועוד. 

"שלחתי למנכ"ל העירייה הצעה שיגיע להסדר עם הנהלת הקניון על מספר מקומות חנייה שיוקצו לעירייה. זה בטח לא צריך להיות על חשבון הציבור בחניה כחול לבן ועל חברי המועצה שפועלים בהתנדבות למען הציבור", אומר איטח, ומסכם: "רוצים שנשרת את הציבור אבל לא נותנים את הדבר הכי לגיטימי, חניה, ואם יש חניה היא על חשבון הציבור".