טענות לאלימות מצד מורה בבית ספר ברחובות הובילו להשעיה זמנית של המורה, שחזרה כעת ללמד למרות שהתיק המשטרתי נגדה פתוח ונמצא בחקירה. הורה: "זו מורה שבעיניים ראינו את האלימות שלה".

"מתים מפחד" | המחשה: Shutterstock

אב לילד באחת מהכיתות בבית הספר טוען שראה במו עיניו את המורה גוררת ילד בכוח לחדר המנהלת בשבוע שעבר. מדובר במורה של ילדים עם בעיות בוויסות חושי וקשיי למידה, ובכיתה ישנה סייעת נוספת.

"ביום רביעי שעבר היא התקשרה עצבנית ואמרה: 'תבוא לקחת את הילד שלך עכשיו'", מספר האב. "ישבתי בכיסא מול חדר המנהלת כדי לדבר איתה ובמקום היה קיר זכוכית. המורה לא ראתה אותי אבל נחרדתי לראות שהיא גררה ילד ביד וברגל, כשהרגל השנייה נוגעת באדמה, ומטיחה אותו על הכיסא".

האב מספר שלאחר שהילד היה על הכיסא היא החלה לצעוק עליו. "היא הסתובבה וקלטה שראיתי הכל, והתקשרתי למשטרה", הוא מספר.

שוטרים שהגיעו למקום הסבירו לאב שעליו להגיע לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה.

בעקבות המקרה, המורה הושעתה לזמן קצר וחזרה ללמד לאחר כמה ימים. "הרחיקו אותה והמנהלת אמרה לי שמבחינתה היא לא תחזור עד שהחקירה תיגמר, אבל ממש אחרי כן היא אמרה לאשתי שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור והיא חוזרת ללמד".

האב טוען שהחקירה לא נגמרה, ושרק ביום חמישי האחרון התקיים עימות בין הצדדים בתחנה והוא ביקש לעבור בדיקת פוליגרף כדי להוכיח את דבריו.

עוד הוא מספר שעירב גם את ההורים של הילד שלטענתו הותקף. "הם הוציאו את הילד שלהם, אבל היו צריכים להחזיר. אנחנו בקשר תמידי עם הסייעת אבל כרגע היא נמצאת בכיתה עם עשרה ילדים מסכנים, וזו מורה שראינו בעיניים שלנו את האלימות שלה. שאלתי: איך לא הוצאתם לה צו הרחקה עד שזה ייגמר? אנחנו מתים מפחד שהמורה הזו חלילה תשתגע ותדחוף את הילד ואני אקבל ילד נכה או ילד בשקית".

לאחר תלונת ההורה במשטרה, המורה הגישה תלונה שכנגד נגד ההורה בטענה כי איים עליה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המקרה מוכר ומלווה על ידי גורמי הפיקוח. המורה שוחררה ללא תנאים מגבילים. המחוז ימשיך לפעול בהתאם להנחיות משטרת ישראל".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "המקרה דווח וטופל על ידי משרד החינוך. המורה הושעתה עד לסיום החקירה על ידי המשטרה. עם קבלת אישור המשטרה שהתיק נסגר, המורה חזרה לעבודתה בכיתה עם מורה נוספת וזאת בהתאם להנחיות משרד החינוך".

תגובת המשטרה תתפרסם כשתתקבל.