הפתעה לא נעימה ציפתה בשבוע האחרון לתושבי רחוב פינס בשכונת נווה אלון שבמרכז רחובות. לאחרונה גילו שפקחים החלו לבקר בשכונה בשעות הלילה המאוחרות ולחלק דוחות חנייה. מאחר ותושבי האיזור סובלים מממצוקת חנייה חמורה בלילות, הם טוענים שניתן להתחשב במצבם. 

ניידת פיקוח ברחוב פינס | צילום: באדיבות תושבים

"בכל לילה יש כמה מכוניות שחונות על המדרכה כבר שנים, פשוט כי אין איפה לחנות, אבל אנשים לא מפריעים לתנועה ומזיזים את הרכב עד שמונה בבוקר", מספרת תושבת הרחוב על הבעיה.

לדבריה, למרות שמדובר בעבירה על החוק היבש, בשל מצוקת החנייה החמורה, נוצרה באיזור מציאות שלטענתה אינה מפריעה לאיש. "אני גרה כמעט שלוש שנים ברחוב ומעולם לא היו דוחות בלילה", היא אומרת. 

המצב השתנה השבוע. "באחד הימים בשעה 23:00 ראיתי פקח שנותן דו"ח לרכב שחנה על המדרכה. ניסיתי להסביר לו שיש מצוקת חניה, והרכב לא מפריע, הערתי לו שהוא חונה בעצמו באדום לבן והוא אמר לי: 'אני בתפקיד'. צריך להבין – באמת אין איפה לחנות! בכל הרחוב ומסביב. ש. בן ציון, שפינוזה ויותר רחוק, פשוט אין חניה, ואת מסתובבת שעות ומה מצפים שנעשה?", היא שואלת. 

תושבים נוספים מחזקים את הדברים, ומספרים שבשל חוסר במקומות חנייה לדיירי האיזור, הם נאלצים בשעות הלילה לחנות על המדרכה. "אנשים לא חונים בצורה שמפריעה, יש מעבר לעגלות, ומזיזים את הרכב מוקדם בבוקר, אז מה המטרה של הדו"חות? לאנשים אין ברירה, הם בין הפטיש לסדן, מה באמת מצפים שאנשים יעשו? אין חניה", הם אומרים, ותוהים מדוע העירייה אינה מסייעת במציאת פתרון למצוקת החנייה. 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: 
"לגבי רחוב פינס התקבלה פניה ספציפית של תושב על חסימה מלאה של המדרכה להולכי הרגל, על ידי רכבים החונים במקום, ולבעלי הרכבים ניתנו דו״חות. ברחוב זה אין אישור לחנות על המדרכה גם בשעות הלילה, שכן הדבר עלול לסכן את חייהם של הולכי הרגל שנאלצים לרדת לכביש לצורך מעבר ברחוב. במידה ותושב מבקש לערער על דו״ח, ניתן לעשות כן באמצעות פניה לאגף התנועה".