השבוע נפרץ מחסן גן הילדים 'תרשיש' ברחוב הפועל הצעיר בשכונת אושיות. האכזבה הייתה גדולה כשהתגלה שמערכת השמע של הגן, כמו גם טלוויזיה, צעצועים ותחפושות שהוכנו לקראת פורים נגנבו. הירתמות תושבי רחובות לעזרה הייתה מהירה ומרגשת.

גן הילדים באושיות | צילום: אביגיל קדם

יממה בלבד. זה הזמן שלקח לתושבי רחובות, שקראו על הפריצה ברשתות החברתיות, להתארגן ולאסוף ציוד למען הילדים. למחרת בבוקר כבר התייצבו בו תושבות שהעבירו אליו צעצועים, תחפושות, וספרים שגוייסו באמצעות קבוצות הפייסבוק 'בייבי רחובות' ו'אמהות בחבצלת'. "הגננת כל כך התרגשה ולא האמינה שהצלחנו לארגן ציוד ותחפושות לילדים כל כך מהר, היא אמרה שעשינו לה את הבוקר והייתה ממש על סף דמעות", מספרת אחת האמהות שנרתמו למשימה. 

הגן צויד מחדש, אך לדברי הורים אין מדובר באירוע גניבה ראשון אלא בחמישי. ההורים מצביעים על השער האחורי בגן כשורש הבעיה וטוענים שאינו נעול בצורה יעילה מספיק. נראה שממנו פורצים בקביעות למחסן של הגננת. עוד טוענים ההורים שהשער האחורי של הגן חשוך מאוד בלילה, וסגור באזיקון בלבד. "הגדר נמוכה וישנה, והגן ממוקם קרוב מאוד לגן שעשועים ששם מבלים הרבה צעירים ונערים עד השעות המאוחרות של הלילה", מספרת אחת האמהות.

שער הגן. נעול באזיקון | צילום: אביגיל קדם

הורי הילדים בגן מבקשים מהעירייה למנוע את הפריצה הבאה. "צריך להחליף את שער הכניסה ולנעול בצורה מסודרת את השער האחורי", הם אומרים, ומסכמים: "אנחנו לא מבקשים השקעה מיוחדת רק שידאגו לביטחון ילדינו ויפסיק את עוגמת הנפש מגניבות חוזרות ונישנות". 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "המחסן החיצוני בגן נפרץ ביום שני ולמחרת הותקן בשער מנעול חדש. הגן עצמו- שלא נפרץ- מוגן במערכת אזעקה המחוברת למוקד.
לאור הטענות בדבר הגדר והשער, מאגף הביטחון יבצעו במקום סיור ובדיקה".