פעילי בעלי חיים ברחובות פנו לשירות הווטרינרי העירוני בדרישה לטפל לאלתר במפגע בולט באחת מגינות הכלבים בעירמדובר בגינת הכלבים ברחוב גורדון בעיר, שם גרם מתקן משחקים לכלבים לפגיעה חמורה בכלבה קטנה ששהתה בגינה.

"לבצע ביקורות". הגינה | צילום: פרטי

הכלבה עלתה על המתקן, שהוא למעשה שני קרשים צמודים, ובמהלך הריצה על הקרשים נתפס זנבה בסדק בין הקרשים, מה שגרם לתלישה חלקית של הזנב.

בעליה המודאגים הבהילו אותה למרפאה וטרינרית, שם היא עברה ניתוח שכלל חיבור חלק הזנב שנקטע

בעלי כלבים אחרים ששמעו על המקרה לא הופתעו מהאירוע"יש שם ליקויים במתקנים כמו בגינות אחרות בסביבה, ובעירייה חייבים לתקן את הדבר הזה כמה שיותר מהר", אומרת איילת רז, בעלת כלב תושבת העיר.

לדברי בעלי כלבים אחרים הנוהגים לבקר בגינה באופן קבוע, כבר לפני מספר שבועות הם התריעו על המתקן המסוכן, אך דבר לא נעשה לטענתם.

"זאת גינה שיש בה מתקנים שחלקם משומשים, אפילו כאלה שהעירייה כנראה לא צריכה במקומות אחרים כמו גני ילדים, ואז מביאים אותם לפה", מסבירה רז. "היו כבר כלבים שנתקעו שם, אבל בנס לא קרה שום דבר עד היום, ומה שקרה עם הכלבה החמודה הזאת הוא ממש נורא, סבל נוראי לכלבה וכמובן שצער לבעלים שלה".

בתום הניתוח אושפזה הכלבה להשגחה ולאחר מכן שוחררה לביתה.

מי שביצעו תיקון ראשוני של המפגע בשטח היו דווקא משתמשים אחרים בגינה, בעלי כלבים, שחיברו קורה חדשה ושלמה למתקן.

"עכשיו העירייה צריכה לדאוג שהגינה הזאת תיראה כמו שצריך ובעיקר שתהיה בטיחותית לבעלי החיים שמגיעים לפה", אומר פעיל עירוני למען בעלי חיים. "להקים גינה ולגדר שטח זה הדבר הכי קל בעולם, אבל הדבר הכי חשוב הוא לדאוג שהיא תהיה תקינה ולבצע בה ביקורות מעת לעת".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "הפנייה טופלה, ולמיטב בדיקתנו אין במקום ליקויים נוספים. באם ישנם ליקויים נוספים לדעת באי הגינה, יש לפנות למוקד העירוני כדי שנוכל לטפל בהקדם".