דיווחים מהשבועות האחרונים בדבר הימצאותה של נמלת האש בשכונת רחובות ההולנדית, הביאו את אנשי העירייה לבצע פעולות הדברה במספר אזורים בשכונה.

נמלת האש | צילום המחשה: shutterstock

מי שדיווחו על המפגע היו כמה תושבים שהבחינו בנמלים במספר קינים בתחום הפארק העירוני שבמרכז השכונה, באיזור רחוב הר הצופים. אחד התושבים, שניסה לבדוק אם מדובר בנמלה העוקצנית, נעקץ בעצמו.

נמלת האש היא מין תוקפני ועוקץ שנצפה בישראל לראשונה לפני כ־13 שנה, ובמהלך השנים האחרונות התרבו הדיווחים על הימצאותן של נמלים אלה במקומות שונים.

כמו זנים אחרים של בעלי חיים פולשים, הגיעו נמלים אלה לארץ מדרום אמריקה, ומה שמייחד זן זה הוא כי הן קטנות יחסית, בגודל של עד שני מילימטרים, אולם למרות זאת עקיצתן כואבת ועלולה לגרום לצריבה ממושכת בעור.

"שמעתי שכמה חבר'ה שישבו על ספסל ליד המקום שבו היו הנמלים, סבלו מאוד מעקיצות כואבות, ולכן מישהו הסיק שמדובר בנמלת אש", מספר אדי דגני, תושב השכונה.

בשבוע שעבר נתקלו תושבים נוספים בשכונה בנמלים המזיקות, כולל בשטח חצרות בבתים פרטיים, ובעקבות זאת הועברה פנייה למוקד העירוני ומדבירים מטעם העירייה הגיעו לשכונה כדי לבדוק את הנושא.

כעת מתבקשים כל תושבי השכונה ליידע את המוקד העירוני כאשר הם מבחינים בנמלים האדומות הקטנות, שעקיצתן, מספרים מי שנפגעו, כואבת כמו עקיצת דבורה.

"אצלנו בחצר היו נמלים אדומות בקן גדול, ורק פעולה של מדביר מקצועי הביאה סוף לסיפור", מספרת תושבת השכונה, "ולפי הבנתנו הדברה פשוטה לא תפתור את הבעיה. צריך להגיע אל תוך הקן ולהשמיד את המלכה, ורק אז הנמלים מפסיקות את פעילותן ונעלמות, ונקווה שבעירייה ידאגו לטפל בנושא בצורה מקצועית כדי שהמרחב הפתוח שלנו לא ייפגע מהנמלים".