השנה הייתה שנה ברוכת גשמים, אך עבור תלמידי 'קציר' כל תחזית גשומה עוררה בעיה: אגם רחב ידיים בכניסה לקריית החינוך ברחובות. לא מדובר בשלולית קטנה אלא במפגע, שגרם לעומס תנועה כבד בחזית ביה"ס ברחוב דב קליין.

השלולית של 'קציר' | צילום: פרטי

לא רק התלמידים התקשו לחצות את השלולית בלי להירטב אלא גם המכוניות. "כל בוקר נוצר תור ארוך של מכוניות עם הורים נרגזים ומצפצפים, והכל בגלל האגם הקבוע", מספר אחד ההורים. 

ההורים מדווחים שלא מדובר בבעיה חד פעמית שנוצרה החורף אלא מפגע שחוזר על עצמו בכל עונת גשמים. "למרות פניות חוזרות ונשנות לעירייה, לא נמצא לעניין פתרון", מספר ההורה, ומסביר: "כל פעם שיורד גשם, ובטח השנה שירד הרבה, יש שלולית ענק, אי אפשר להוריד את הילדים כי אם הם ירדו ברחבת הכניסה הם יצטרכו לרדת בשחייה, צריך לעצור לפני ולתמרן, והדבר לא תורם לפקקים שנוצרים באזור הזה כל בוקר". 

"לא מדובר על משהו חדש", מציינת אם נוספת, ותיקה בביה"ס. "זה כבר כמה שנים ככה אבל באמת שהשנה היה קשה יותר משנים קודמות כי במשך כמה חודשים הגשם ירד כמעט בלי הפסקה כל יום, לא יודעת מה הבעיה ברחוב אבל יש בעיה, בין אם זה הניקוז הישן או שיש בעיה עם הכביש, אבל חייבים לפתור את זה, מדובר על אחד התיכונים הגדולים והוותיקים בעיר".

ההורים מבקשים כעת מהעירייה לא להמתין עד לחורף הבא אלא לפתור את הבעיה בהקדם האפשרי.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "מדובר בנושא שמצוי בטיפול, כך שהבעיה לא תישנה בחורף הבא".