תושבים המתגוררים סמוך לצומת הרחובות גורודצקי ומנחם בגין ברחובות, מתלוננים על תזמון בעייתי של הרמזור בצומת, הגורם לעומסי תנועה. לטענתם, בעבר היה ברמזור חיישן שהתאים את מופעיו לעומס התנועה, אך הוא הוסר בעקבות עבודות שבוצעו בצומת.

הרמזור הבעייתי | צילום: אביגיל קדם

"ברמזור כבר כשנתיים אין חיישן של כלי רכב המגיעים ממזרח מכיוון בית הקברות. לקראת יום הזיכרון עשו עבודות בכביש ולא החזירו את החיישנים", אומר דוד בר־און, תושב האיזור.

לדבריו, עד לפני שנתיים, כלי רכב שהיו מגיעים מכיוון בית העלמין היו מפעילים חיישן שהיה מחליף את הרמזור לירוק על פי הצורך. מכיוון שאיזור בית העלמין ריק שעות רבות ביום הוא לא היה פועל סתם, ובכך היה חוסך דקות של הצטברות פקקי תנועה.

"אין שם כמעט תנועה, ועכשיו כשאין חיישנים הרמזור כל פעם נותן 20 שניות של אור ירוק ולא עוברות מכוניות. בלילה זה סתם מעצבן, אבל במהלך היום זה גורם לפקקים, במיוחד בבוקר כשהכביש עמוס, ואחר הצהריים ובערב כשאנשים חוזרים מהעבודה", הוא מסביר. "מכוניות בודדות מגיעות לאיזור, ופעם, כשהיה חיישן, התנועה היתה זורמת יותר. אם מגיעים לאיזור בבוקר או בין  18:00 ל־19:00 בערב, אפשר לראות את פקקי התנועה".

לטענת בר־און, הוא פנה לעירייה בנושא בכתב וזכה להתעלמות, ופעם נוספת דיבר עם נציגה מטעם העירייה והיא פטרה אותו בכך שהסבירה כי אם הוחלט שכך הרמזור יהיה, ככל הנראה יש לכך סיבה.

"זה גורם בבוקר ובערב לפקק ארוך של מכוניות שבאות מדרום ופונות שמאלה לגורודצקי, ובלילה גורם לנהגים עצבניים שמחכים הרבה זמן בצומת ריק", מסכם בר־און.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "בקרוב יותקן ברמזור פיילוט, שיתזמן את מופעיו על פי עומסי התנועה, וייתן תוספות לכיוון נדרש בהתאמה. נציין כי בצומת זו לא היה מותקן חיישן בעבר".