לעיתים קולו של הציבור נשמע. כך הוכח הבוקר (חמישי) הודעה שהוציא לציבור ראש מועצת קריית עקרון, חובב צברי, ובה עדכן שלאחר פגישה שנערכה אתמול בינו לבין מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, ובעקבות הפגנות התושבים, הוחלט שהבנק היחיד ביישוב לא ייסגר.

הפגנת תושבים נגד סגירת הבנק בקריית עקרון | צילום: באדיבות התושבים

כזכור, בשבועות האחרונית יצאו תושבי קריית עקרון במחאה נגד הכוונה לסגור את סניף הבנק היחיד ביישוב, ומספר הפגנות התקיימו מול סניף הבנק המקומי. 

ההחלטה על סגירת הסניף התקבלה בעקבות תהליך התייעלות שעובר בשנים האחרונות על הבנקים בישראל, במסגרתו נסגרים סניפים ברחבי הארץ תוך הגברת השירותים הדיגיטאליים.

סגירת הסניף ביישוב, טענו תושבי קריית עקרון, תפגע באופן משמעותי בקהל הלקוחות. זאת בעיקר משום שהסניף נותן שירות לרוב תושבי הישוב, ביניהם קשישים רבים ונכים. התושבים טענו שמדובר בגזירה שתפגע בעיקר באוכלוסייה חלשה, שאינה שולטת היטב בעולם המקוון, ותיאלץ להתנייד לערים אחרות בתחבורה ציבורית כדי לקבל שירות בנק בסיסי.

יוצאים להפגין נגד סגירת הבנק | צילום: עידו צוריאלי

הבשורה הבוקר (חמישי) מוכיחה שיש מי שהקשיב למחאתם. "יש לנו קהילה משפחתית איכותית, אני רוצה לפרגן לכם על המחאה, ועל זה שהבאתם את אריק פינטו, היקר, מנכ"ל בנק הפועלים לשנות את ההחלטה", אמר צברי לתושבים. 

 על הפגישה בינו לבין מנכ"ל הבנק הוסיף צברי ואמר בפנייה אישית לפינטו: "ישבנו ושוחחנו ובסופו של דבר קיבלת החלטה נבונה ונכונה לא לסגור את בנק הפועלים היחיד בקריית עקרון, אני מפרגן לך על כך. לא כולם יודעים לגלות מנהיגות כמו שאתה גילית, ושינית את ההחלטה. אני רוצה להודות בשמי ובשם כלל תושבי קריית עקרון. עשית מעשה לטובת ותיקי היישוב".